k2FtbBdWr1

Бюджети громад наповнюватимуться від продажу земель сільськогосподарського призначення

Верховна Рада України ухвалила Закон, який доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів. Йдеться про доходи від продажу земель сільськогосподарського призначення.  

«З 1 липня минулого року фермери мають право на викуп сільськогосподарських земельних ділянок, які є у них на праві постійного користування чи які переоформили таке право в оренду, довічного успадкованого володіння, а також їх спадкоємців. На теренах Львівщини орієнтовно 600 фермерів мають близько 8 тисяч гектар таких наділів», – зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

З Порядком викупу земельних ділянок фермерами можна ознайомитися за посиланням, орієнтовний проєкт договору можна завантажити тут.

Однак надходження до бюджетів територіальних громад від продажу цих земель наразі заблоковані через відсутність відповідного коду доходів у Класифікаторі доходів бюджету. Прийняті зміни дозволять Міністерству фінансів внести зміни до цього Класифікатора та розблокувати викуп таких земельних ділянок.

За Законом, 90% коштів від продажу таких ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% – до Державного бюджету.