k2FtbBdWr1

У департаменті освіти доопрацьовують перспективну мережу профільних ліцеїв

Зустріч із територіальними громадами Львівського району днями організували у департаменті освіти, аби ще раз проаналізувати запропоновані громадами заклади, які невдовзі мають стати профільними ліцеями.  

Станом на сьогодні громади області подали 18 закладів, які мають перетворитись на ліцеї ІІІ ступеня, 14 планують перетворити на заклади ІІ – ІІІ ступеня, і 75 – працюватимуть у форматі І – ІІІ ступеня.

«По деяких закладах у нас є сумніви щодо доцільності перетворення їх у профільні ліцею, тому хотіли ще раз почути думку громад. Ми берем до уваги кадровий потенціал, показники успішності учнів та інші показники. Для того, щоб ми не прогадали і правильно сформували перспективну мережу треба ретельно та зважено до цього підійти. Це наше спільне завдання скероване на підвищення якості освіти», – розповів директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

Ретельне планування мережі профільних ліцеїв Львівського району важливе з огляду на те, що Львів зі всіма своїми потужностями може “перетягнути” значну частину учнів із прилеглих територій. Відтак, під час наради вкотре зосередили увагу на тих пропозиціях, де в одній громаді планується два та більше ліцеїв.

«Не варто в перспективний план вносити заклади, у яких громади невпевнені, бо вони з часом самоліквідуються. Також треба розуміти, що ми будемо орієнтуватись саме на ліцеї третього ступеня, коли йтиметься про якісь субвенційні розподіли чи інше фінансування. Саме час формувати профілі на всіх територіях, аби мати уявлення де перш за все підсилювати матеріальну базу та готувати фахівців», – наголосила начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.

Під час зустрічі порушили також питання цьогрічних субвенцій на харчоблоки, закупівлю шкільних автобусів та протипожежні заходи у закладах освіти.