k2FtbBdWr1

Чи може платник єдиного податку другої групи надавати послуги юридичній особі, яка не є платником єдиного податку?

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що однією з умов перебування фізичних осіб-підприємців, які обрали другу групу спрощеної системи оподаткування, є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та населенню.

Договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Відповідно, сторонами договору про надання послуг виступають замовник (послугоотримувач) та виконавець (послугонадавач).

Отже, нормами законодавства передбачено, що договір про надання послуг складається з двох зобов’язань: правовідношення, в якому виконавець повинен надати послугу, а замовник має право вимагати виконання цього обов’язку, та правовідношення, в якому замовник зобов’язаний оплатити надану послугу, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати. Враховуючи зазначене, якщо фізична фізична особа-підприємець платник єдиного податку другої групи надає послуги і відповідно до договору замовником є юридична особа, яка не є платником єдиного податку, та яка підписує акт виконаних робіт й оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені Податковим кодексом України для другої групи платників єдиного податку. В такому випадку, підприємцеві необхідно перейти на третю групу платника єдиного податку.