Про основні податкові новації інформували платників під час «гарячої лінії»

Сеанс прямого спілкування з платниками податків  – «гаряча лінія» відбувся днями у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області. Цього разу на запитання додзвонювачів відповідала заступник начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксана Солонинка.

Серед тем, які найчастіше порушували учасники телефонного сеансу, – проведення звірки щодо правильності нарахування земельних платежів та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, застосування штрафних санкцій до суб’єктів господарювання, які провадитимуть діяльність без використання реєстраторів розрахункових операцій із 1 жовтня 2023 року, особливості реєстрації програмних реєстраторі розрахункових операцій.

Так, Оксана Солонинка інформувала, що громадяни, які змінюють місце своєї податкової адреси, зобов’язані про це повідомити податкові органи, надавши відповідні підтверджуючі документи. «Виконавши такий обов’язок, платники забезпечують правильність надсилання податкового повідомлення-рішення, відповідно зможуть своєчасно провести звірку та сплатити податкові зобов’язання», – наголосила податківець.

Вона також нагадала, що з 1 жовтня 2023 року набуває чинності Закон України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який повертає правила діяльності бізнесу у довоєнний період. Відтак за не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО, невидачу відповідного розрахункового документа, проведення операцій із використанням ПРРО/РРО на неповну суму вартості проданих товарів  чекає фінансова відповідальність. «Розмір штрафних санкцій становить 25 відсотків вартості проданих із порушеннями товарів, наданих робіт чи послуг. Якщо таке порушення вчинено вперше. За кожне ж наступне правопорушення штраф збільшиться удвічі і складатиме 50 відсотків вартості проданих із порушеннями товарів, наданих робіт чи послуг», – розповіла фахівець.