k2FtbBdWr1

Депутати Львівської обласної ради затвердили оновлену програму підтримки аграрного сектору Львівщини

Депутати Львівської обласної ради затвердили зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки під час засідання, яке відбулось сьогодні, 23 грудня.

«У 2022 році на підтримку аграрного сектору Львівської області виділено 20,7 млн.грн. Весь цей бюджет департамент буде спрямовувати на підтримку мікро- та малого аграрного бізнесу регіону. Оновлена програма повністю відповідає завданням стратегії розвитку Львівської області», – каже Віталій Загайний, заступник голови Львівської ОДА.

Усі зміни програми відповідають запитам суб’єктів господарювання та громад, які надходили до департаменту протягом цього року.

«Бюджет програми є відносно невеликим, але ми спробували охопити напрями, які в сегменті мікро- та малого аграрного бізнесу мають найбільший потенціал розвитку для розкриття якого потрібна фінансова підтримка»,- прокоментувала директорка Департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман.

Оновлена програма має 6 напрямів підтримки, серед яких:

1. Компенсація відсотків за залученими кредитами та відсотків (комісії) за супроводженням договорів фінансового лізингу

  • Надання пільгових кредитів на зворотній основі.
  • На реалізацію бізнес-планів під 5% річних;
  • Для відновлення втрат від наслідків надзвичайних ситуацій на безоплатній основі.

Кредити для суб’єктів господарювання, засновниками яких є учасники АТО (ООС) надаватимуться у 2022 році на безоплатній основі

2. Для СФГ ( без набуття статусу юридичної особи) та сільськогосподарських кооперативів: часткове відшкодування вартості основних засобів та придбання поголів’я ВРХ.

3. Для господарств, які спеціалізуються на вирощуванні ягід та овочів: часткове відшкодування вартості тепличних конструкцій , тунелів та обладнання до них.

4. Для суб’єктів господарювання у галузі рибництва:часткове відшкодування вартості рибо посадкового матеріалу та дотація на площу зариблених об’єктів.

5. Для виробників нішевих культур: часткове відшкодування вартості придбаного високо репродуктивного насіння, витрат за придбані мікробіологічні ЗЗР, а виробникам органічної продукції відшкодування вартості сертифікації.

6. Органам місцевого самоврядування: субвенція на заходи з поліпшення громадських пасовищ та проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.

Дату відкриття прийому заявок департамент АПР оголосить вже у січні 2022 року