Державна та регіональна підтримка: відбулась зустріч із бізнесом Дрогобицького району

Департамент економічної політики продовжує зустрічі з бізнесом щодо регіональної та державної підтримки. Так, 21 травня, візит відбувся у Дрогобицький район.

Заступник директора департаменту економічної політики, начальник управління промисловості, підприємництва та інвестиційної політики Орест Гринів детально ознайомив бізнес району з Програмою підвищення конкурентоспроможності Львівської області. Її завданням є забезпечення високого рівня економічного розвитку та конкурентоспроможності Львівщини.

Орест Гринів акцентував на конкурсах, які триватимуть до 20 червня 2021 року, зокрема, щодо здешевлення кредитів для суб’єктів малого підприємництва Львівської області, адже однією з проблем розвитку малого бізнесу залишається обмежений доступ до кредитних ресурсів через високі кредитні ставки фінансово-кредитних установ.

Підприємці можуть отримати відшкодування відсотків за кредитами, які вони беруть для придбання устаткування, обладнання, модернізацію технологічного процесу виробництва, розробку нових видів продукції тощо. Також Програма передбачає і підтримку підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС). Тут підприємці, які мають статус учасника АТО (ООС), можуть отримати компенсацію частини відсотків за кредитами, а також разову грошову виплату на реалізацію стартап-проєкту на придбання устаткування, обладнання, інших засобів виробничого призначення.

Одним із нових завдань Програми є підтримка інноваційних проєктів підприємців-початківців. Інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, тому підтримуємо інновації молодих підприємців на всіх етапах реалізації стартап-проєктів: від розробки ідеї до її комерціалізації.

Також в межах зустрічі детально обговорили механізми реалізації державної кредитної програми «Доступні кредити 5-7-9%», державної програми надання допомоги по частковому безробіттю та одноразової допомоги ФОПам та найманим працівникам.