ДФРР в ДІї: парламент розгляне відповідний законопроект

На днях Верховна Рада розгляне в другому читанні законопроєкт №9165, який розроблений за ініціативи Комітету з питань бюджету та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Він надає українцям можливість самостійно обирати в Дія проєкти розвитку власних регіонів, які будуть профінансовані з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). До цього громадяни були позбавлені інструментів прямої участі у відборі таких проєктів.

«Законопроєкт зберігає конкурсні засади, тобто обиратимуться кращі з кращих проєктів. А на фінальному етапі голосування проводитиметься серед мешканців громад через «Дію» – кожен з нас зможе віддати свій голос за один проєкт відповідно до свого місця реєстрації або за місцем перебування (для ВПО). За результатами відкритого опитування формуються списки проєктів-переможців, а Міністерство відновлення подає Уряду відповідні пропозиції для розподілу коштів ДФРР.

Щоб отримати фінансування, проєкти громад повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво критичної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства; лікарень, ЦНАПів, центрів безпеки та укриттів, підсилення регіональної та локальної економіки в умовах викликів воєнного стану та /або створення умов для релокації виробництв.