k2FtbBdWr1

Держава забезпечить пацієнтів із захворюванням на діабет 1 типу тест-смужками для вимірювання цукру в крові

Держава компенсуватиме пацієнтам вартість медичних виробів за Програмою медичних гарантій.

На першому етапі реімбурсація (відшкодування вартості коштом державного бюджету) стосуватиметься тест-смужок для вимірювання цукру в крові у пацієнтів із захворюванням на діабет 1-го типу. Йдеться про 108 867 інсулінозалежних українців.

Очікується, що отримати тест-смужки можна буде за призначенням (рецептом лікаря) уже восени. Лікар, відповідно від категорії пацієнта (діти, дорослі, вагітні), визначатиме кількість смужок, необхідну пацієнту на місяць.

Два документи, які дозволять забезпечити людей медичними виробами коштом Державного бюджету України, ухвалені на засіданні Кабміну. Йдеться про постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 28 липня 2021 р. № 854» та «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо реімбурсації медичних виробів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення». Вони також вносять зміни до низки актів КМУ в частині врегулювання питань щодо запровадження механізму реімбурсації медичних виробів.

ДОВІДКОВО:

Запровадження з 1 липня 2023 року реімбурсації медичних виробів передбачене Законом України від 01.07.2022 р. № 2347-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги».