k2FtbBdWr1

Для дітей із Луганщини організували мандрівку Львівщиною

Директор департаменту освіти і науки Олег Паска зустрівся із дітьми та педагогами Сєвєродонецького Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, які перебувають на Львівщині в межах програми освітнього обміну між Луганською та Львівською областями.

Для підлітків підготували насичену екскурсійну та пізнавальну програму визначними місцями регіону, адже діти цікавляться розвитком туризму та беруть участь у проєкті “Майстерня майбутніх екскурсоводів”.

«Завжди приємно, коли на Львівщину приїжджають допитливі діти з інших регіонів. Усвідомлення, що є така молодь, яка любить подорожувати і пізнавати свій край, дуже обнадіює, адже це дає можливість дітям ширше дивитись на світ. Різні філософи, які писали про виховання дітей, сходяться в одному: щоб любити свою країну її треба бачити, для того, щоб любити своє місто ним треба цікавитись, для того, щоб любити свою сім’ю треба знати свій родовід. Тому треба завжди цікавитись історією, своєю державою, і тоді все у нас буде добре», – звернувся до молоді Олег Паска.

Сєвєродонецький Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді уже вдруге переміг у проекті «Змінимо країну разом». Заклад повсякчас зголошується  до різних проектів, аби діти могли брати участь у різноманітних програмах.

Під час зустрічі у департаменті освіти узгодили також напрями подальшої співпраці, зокрема обговорили можливість відпочинку дітей із прифронтової зони на заході країни.

«Такі проекти дуже важливі для наших дітей. Усі діти, які в нас навчаються – це діти війни, вони звикли до бойових дій, можуть розрізнити на якій відстані стріляють і з якої зброї. Дуже важливо їм показати мирне життя, інші куточки України. Для тих містечок, які знаходяться ближче до лінії розмежування є багато програм, а ми – за 40 км від лінії фронту, і таких проектів маємо вкрай мало. Намагаємось шукати різні шляхи, адже ми ж «туристи», ми хочемо мандрувати, здійматись в гори, сплавлятись по ріках. Коли Львівщина організовує для нас подібні заходи, відчуваємо себе людьми, і діти надзвичайно задоволені. Було би добре налагодити співпрацю, аби діти із Луганщини могли відпочити на Львівщині та зайнятись улюбленою справою під час піших мандрівок у горах чи інших точках області», – наголосила під час розмови директор Сєверодонецького міського центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Лариса Борисова. 

На Львівщину завітали найактивніші діти центру туризму, більшість із них чемпіони України із водного туризму.

«Ми постійно проводимо різні змагання, чемпіонати та Кубки із пішохідного, водного туризму, спортивного орієнтування. Діти з різних куточків України, які цікавляться туризмом, приїжджають до нас, активно спілкуються, опісля переписуються та здзвонюються. Спільні проекти – це вдалий шлях для розвитку обох регіонів. Сподіваюсь, влітку нам вдасться організувати відпочинок на наших базах для дітей із зони бойових дій», – розповіла завідувач відділу екскурсійної роботи, роботи баз і таборів Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму Марина Сенкальська.

Під час зустрічі діти поділились враженням від тих місць Львова та області, у яких вже встигли побувати. До кінця тижня дітлахи відвідають різні музеї, заповідник «Древній Звенигород», візьмуть участь у  майстер-класах та семінарах, побувають у Tech StartUp School та Оперному театрі.

Нагадаємо, нещодавно Львівщину відвідали майже чотириста дітей із прифронтової зони в межах Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом», що реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна».