k2FtbBdWr1

“Для нас важливо демонструвати туристичні можливості кожної територіальної громади”, – Віталій Загайний

На території Львівської області триває проект «Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку». Відтак, учора відбулась поїздка Щирецькою, Пустомитівською, Оброшинською громадами. 

Основна мета проекту – це збільшення комунікації між органами влади, місцевого самоврядування, туристичного бізнесу та громадськості, збільшення поінформованості про туристичні ресурси, збільшення туристичних потоків, створення майданчиків для обговорення ідей та кооперації, а також підвищення обізнаності щодо можливостей програм підтримки, грантів для ТГ та місцевого бізнесу.

У межах поїздки представники туристичних операторів, науковці в сфері туризму, представники постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР, представники місцевої влади, та туристичного бізнесу оглянули храми, музеї, фермерські господарства та інші визначні місця громад.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Посадовець наголосив, що туризм є саме тою галуззю, якою необхідно підіймати економічний потенціал територіальних громад.

«Туризм – категорія економічна. Маємо окреслити кордони туристичних потенціалів, якими реально підіймати економіку тої чи іншої територіальної громади і створювати додаткові робочі місця. З цією метою організували проект. Найцікавіше і найважливіше для нас  – показати можливості регіону, які десь приховані, десь явні. Продемонструвати туристичному бізнесу – людям, які, по-факту, створюють туристичний продукт, привозячи до громад туриста, що сплачує кошти за послугу. Впевнений, що візит до Щирецької, Пустомитівської та Оброшинської громади буде плідним як і попередні виїзди. Зокрема, уже є цікавий приклад кооперації громад. Східниця, Борислав, Трускавець мають реальні напрацювання – проєкт «ВелоБескиди», який ми реалізуємо спільно не лише на словах чи в межах певного меморандуму, а через спільне співфінансування», – наголосив Віталій Загайний.

Підсумком проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку» стане представлення напрацьованих рішень у форматі круглого столу із залученням ЗМІ /форуму розвитку туризму в громадах, де буде представлено дорожні карти/стратегії, успішно започаткований локальний бізнес, туристичні маршрути/пропозиції, туристично-інформаційні центри, музейні установи, відкриті простори, фермерські господарства відкриті для туристів тощо.