Для переможців проекту «Активуйся» організували першу зустріч-тренінг

Зустріч у форматі «знайомство-навчання» відбулася у Львівському палаці мистецтв. Це перший етап реалізації проєкту “Активуйся” в межах заходів “Культурно-мистецьке таборування для населення сільської місцевості та “Веселі канікули християнсько-мистецького спрямування”.

Близько 25 учасників (працівники бібліотек, народних домів та парафіяльні священики з різних районів Львівщини) зібралися, щоб обговорити перспективи розвитку культури у локальних громадах та поділитися ідеями для реалізації проєктів.

Також впродовж дня учасники навчалися партнерству, комунікації та синергії в громаді, брали участь робочих групах, панельних дискусіях.

Кожен учасник презентував культурні та соціальні проєкти своєї громади, виокремивши головне завдання – чому саме в їх громаді села має бути створений локальний осередок для молоді, дітей та людей старшого віку.

Тренінг провела координаторка навчальної програми «АктивуйСя» від БО «Львівська освітня фундація» Анастасія Душкант.

Захід відвідала директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк:

«Наша співпраця з Львівською освітньої фундацією є дуже плідною, адже багато громад після проведення проєкту «Активуйся» справді активізувалися і згуртувалися. Прикро, що минулого року, через пандемію, проєкт «Активуйся» не вдалося реалізувати, але цього року ми вже зробили все можливе, щоб його відродити. Тішить, що усі громади брали активну участь у поданні заявок на конкурс. Усі ваші проєкти варті уваги і ми вболіваємо за кожен. Бажаю, щоб ваші громади і надалі розвивалися і щоб кожен з ваших проєктів був успішно втілений. Нехай це стане своєрідним поштовхом, який запустить діяльність громад і по-справжньому згуртує їх. Також хочу запевнити вас, що ваші громади завжди можуть розраховувати на підтримку з боку департаменту», – зазначила Ірина Гаврилюк.

Варто зауважити, що проєкт “Активуйся” департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА спільно з Львівською освітньою фундацією реалізовують вже вчетверте. Цьогоріч з 70 поданих заявок на конкурс було обрано 11 громад області, які отримають фінансування на проведення заходів культурно-мистецького та соціального спрямування, метою яких є:

– урізноманітнення проведення вихідних у сільській місцевості;
– зацікавлення дітей та молоді до всебічного культурного розвитку;
– підтримка ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний і виховний розвиток сільських територій;
– розвиток волонтерства;
– налагодження співпраці між церквою та громадським середовищем.

Нагадаємо, що 6 травня  визначено переможців конкурсу “Активуйся”.