k2FtbBdWr1

Для потреб медичних закладів обласного підпорядкування планують додати 89,7 млн грн: депутатська комісія підтримала пропозицію

Сьогодні в межах засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства ЛОР заслухали інформацію щодо внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2021 рік та проекту рішення «Про внесення змін до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки» за 9 місяців 2021 року.

«Ми маємо перевиконання загального фонду обласного бюджету на 6,1%, а це є підставою спрямування понадпланових надходжень на додаткові видатки»,- зазначив керівник департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Найбільшу суму додаткових коштів, а це 89,7 млн грн, пропонують виділити галузі охорони здоров’я.

Зокрема, майже 11 млн грн скерують на оплату праці з нарахуваннями медичним працівникам, ще 2,7 млн грн на виплату пільгових пенсій працівникам закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування у зв’язку з підвищенням розміру пенсій.

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв (у зв’язку зі значним ростом цін і тарифів) для закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування пропонують збільшити видатки на понад 37 млн грн, для оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладами фахової передвищої освіти в галузі охорони здоров’я – понад 10 млн гривень.

Разом з цим передбачили видатки на оплату вартості зубопротезування пільговим категоріям громадян, що проводиться стоматологічним медичним центром ЛНМУ ім. Д.Галицького, в сумі 150 тис грн, забезпечення витратними матеріалами процесу забору крові та виготовлення тромбоконцентрату – 1000 тис грн, оплату кисню медичного та медикаментів для лікування хворих на СОVID -19 в обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи – 3920,9 тис. грн та обласній інфекційній клінічній лікарні – 2050 тис грн, проведення медичних оглядів водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння – 300 тис гривень.

На оплату поточного ремонту приміщень прийому операційного та біопсійного матеріалу обласного патологоанатомічного бюро, які перебувають в аварійному стані, планують спрямувати 350 тис грн, а також для придбання бойлерів та витратних матеріалів на їх встановлення для подачі гарячої води в обласній лікарні відновного лікування № 3 – 72 тис гривень.

Також пропонують збільшити видатки для придбання медичного обладнання та інвентаря на 14485 тис гривень.

За рахунок коштів іншої субвенції, наданої обласному бюджету з бюджету Львівської ТГ на придбання лінійного прискорювача для онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, пропонують виділити 6000 тис грн та з бюджету Великолюбінської ТГ на зміцнення матеріально-технічної бази обласної клінічної лікарні – 1000 тис гривень.

Окрім того, на ремонтні роботи та виготовлення проектно-кошторисної документації для забезпечення киснепостачання в обласному госпіталі ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи 2500 тис грн та обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАДИТ» – 2500 тис гривень.

У рамках програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення пропонують збільшити видатки спеціального фонду на 1120 тис гривень.

«Такі пропозиції є консолідованим рішенням, яке дозволить забезпечити потреби наших медзакладів, зокрема першочергові видатки – заробітні плати та енергоносії. Окрім цього, медичне обладнання та інвентар необхідний для нормальної роботи медзакладів», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.