25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи, пройшов флешмоб «#не_ламай_калину!».

Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини. Співорганізатором також виступило управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

Учасники флешмобу висадили 16 кущів калини, що символізують 16 днів акції присвяченій Дню боротьби з насильством над жінками.

Як розповіла заступниця голови центру «Жіночої перспективи» Марта Чумало, цей захід вони організовують уже другий рік підряд для привернення уваги та більшої обізнаності мешканців Львівщини цією гостросоціальною проблемою.

«Ми садимо калину як символ українських жінок і вона буде рости на цьому місці, таким чином нагадуючи усім про важливість попередженню насильству. Саме тому ми залишимо тут інформаційну табличку, щоб кожен, хто з нею ознайомиться, усвідомив важливість захисту жінок», – заначила Марта Чумало.

До акції долучилися також представники Національної поліції, зокрема заступник начальника управління превенції ГУ НП у Львівській області підполковник Роман Гранківський, який розповів про заходи попередження насильству над жінками.

«Поліція готова оберігати спокій жінок документуванням фактів домашнього насильства для притягнення кривдників до відповідальності. На теренах Львівщини діють п’ять мобільних груп протидії домашньому насильству, які можуть надати як психологічну, так і юридичну допомогу», – повідомив Роман Гранківський.

Нагадаємо, щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.