k2FtbBdWr1

До 11 лютого підприємства можуть долучитись до багатосторонньої групи з Ініціативи прозорості видобувних галузей

Для видобувних підприємств продовжили термін подання документів до складу Регіональної Багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей у Львівській області (ІПВГ). Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА.  

Онлайн збори щодо вибору представників від громадських об’єднань та видобувних підприємств до складу Регіональної Багатосторонньої групи ІПВГ відбудуться 18 лютого цього року на онлайн-платформі Zoom.

Для участі в онлайн-зборах представникам видобувних підприємств необхідно не пізніше 17:00 год 11 лютого 2022 року надіслати на адресу ngp_loda@ukr.net, письмові пропозиції (заяву) про участь у зборах.

Брати участь у зборах та бути обраними до складу Регіональної Багатосторонньої групи ІПВГ мають право видобувні компанії, які здійснюють господарську діяльність із видобутку вуглеводнів на території області.

Видобувне підприємство може запропонувати не більше одного представника для участі в зборах (делегат зборів) та не більше одного кандидата до складу Регіональної Багатосторонньої групи ІПВГ.

Заяву просять подавати на бланку підприємства за підписом керівника, або особи, що його заміщає. У заяві для участі у зборах необхідно зазначити особу кандидата до складу Багатосторонньої групи. До заяви необхідно надати інформацію в довільній формі, що підтверджує провадження господарської діяльності у видобувних галузях і зазначити контактну особу та її електронну адресу.

Детальна інформація щодо онлайн-зборів та посилання на нього опублікують на вебсайті Львівської облдержадміністрації не пізніше 14 лютого 2022 року.

З інформацією  міжнародної Ініціативи прозорості щодо:

– забезпечення прозорості у видобувних галузях (Extractive Industries Transparency Initiative) можна ознайомитися на сайті https://eiti.org/;
– впровадження ІПВГ в Україні та щорічними звітами за попередні роки можна ознайомитися на національному сайті ІПВГ в Україні http://eiti.org.ua/;
– діяльності Регіональної Багатосторонньої групи можна ознайомитися за посиланням https://www.prostir.ua/?news=rehionalna-bahatostoronnya-hrupa-ipvh-u-lvivskij-oblasti-scho-tse-i-dlya-choho.

Довідково:

На виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та відповідно до Розпорядження КМУ, затверджено План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2021—2022 роках. Львівська, Полтавська, Харківська, Сумська, Івано-Франківська, Чернігівська облдержадміністрації та Міненерго визначені відповідальними за реалізацію завдань із «Запровадження електронної системи подання та аналізу звітності ІПВГ» з метою залучення усіх зацікавлених сторін до реалізації ІПВГ на регіональному рівні.

ІПВГ – це міжнародний стандарт належного та прозорого управління нафтовими, газовими та іншими природними ресурсами. Він пропонує чітку і гнучку методологію для розкриття та вивірки платежів компаній та державних доходів у країнах, які впроваджують цю Ініціативу.

Мета впровадження ІПВГ в Україні: забезпечити прозорість в управлінні природними ресурсами країни та розкрити інформацію про державні доходи від видобувного сектору.