До 150-річчя з дня народження Василя Стефаника презентували мистецький проєкт

Cьогодні у Гарнізонному Храмі Петра і Павла презентували мистецький проєкт «Стефаник_150».

Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

“Теми, про які писав Стефаник, актуальні і досі. Я впевнений, що кожен із нас хоча б раз переживав особливі емоції й хвилювання, коли читав Стефаникові новели. Закликаю й сьогодні увечері дістати зі своєї домашньої бібліотеки книжку, на палітурці якої написано “Василь Стефаник”… Ми маємо, ким пишатися. А ще маємо над чим працювати, щоб популяризувати наших геніїв слова як в Україні, так і в світі. Дякую усім організаторам та учасникам цього проєкту. Вірю, що творча команда професіоналів й надалі вражатиме нестандартними, високомистецькими та пізнавальними роботами”, – зазначив Максим Козицький.

Ідея події – показати українського письменника Василя Стефаника по-новому, підкресливши багатогранність його особистості, першість в модерністиці та перипетії життєвого шляху.

Під час заходу висвітлили п’ять основних періодів життя письменника: Карпатський (Русово), Дрогобицький, Краківський, Львівський, Віденський.

Глядачі “познайомились” зі Стефаником як селянською дитиною, прогресивним гімназистом, студентом-медиком Ягеллонського університету, львівським денді, Послом до Австрійського сейму.

Атмосферу кожного середовища відтворили завдяки відеосюжету старих світлин і відеострічок, підсилених живими театральними етюдами, які емоційно передадуть настрій та основний змістовий посил Стефаникових новел. Через обрані твори ми піднімемо найбільш хвилюючі для письменника теми: еміграції, материнства, кохання, патріотичної вірності. Емоційне сприйняття дійства підсилили вокальні та симфонічні композиції.

Цей неординарний мистецький захід організували:

– громадська організація «Український Культурний Простір»,

– департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації;

– видання «Boom plus TV».

Дієвці постановки проекту:

• Христина Береговська і Емілія Худа – кураторки проекту;
  • Лілія Тимошенко – відеоконтент,
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика на чолі з Володимиром Сивохіпом,
  • етногурт «Курбаси»,
  • учасниця телепроєкту «Голос країни», співачка Уляна Горбачевська,
  • Львівський муніципальний чоловічий хор «Гомін» на чолі з Русланом Ляшенком;
  • актори Першого театру та режисер Ігор Задніпрянський;
  • актриса Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта.

Захід відбувся за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.