28 вересня розпочався перший конкурсний відбір проєктів для фінансування в межах нової Дунайської регіональної програми на 2021-2027 рр., до участі в якому будуть запрошені потенційні заявники з 14 країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону, зокрема України.

Зазначимо, що завдяки спільному рішенню наших партнерів за Програмою, цьогоріч участь у відборі зможуть взяти представники з усіх регіонів України. Тож подавати проєкти на конкурс зможуть місцеві та центральні органи влади, міжнародні та неприбуткові організації тощо.
Відбір проектів проводитиметься Керівним органом/Спільним секретаріатом Програми (Угорщина) та буде затверджувати Моніторинговий комітет.
Загальний обсяг фінансування для представників всіх 14 країн-учасниць Стратегії  в рамках конкурсного відбору складає 91,8 млн євро.
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування витрачених коштів на заходи в рамках реалізації проєктів. Таким чином, переможці конкурсу матимуть змогу отримати відшкодування на реалізацію відібраних проєктів за рахунок коштів Програми у розмірі 80 %.
Подання заявок на конкурс відкрито за такими напрямами:
1.1 «Інноваційний потенціал та впровадження передових технологій»;
2.2 «Розвиток навичок смарт спеціалізації, промислового переходу та підприємництва»;
2.1 «Сприяння відновлюваній енергетиці»;
2.2 «Адаптація до змін клімату в Дунайському регіоні та боротьба зі стихійними лихами на транснаціональному рівні»;
2.3 «Транснаціональне управління водними ресурсами та осадовими відкладеннями в басейні річки Дунай»;
2.4 «Захист і збереження біорізноманіття в екологічних коридорах і еко-регіонах транснаціонального значення в Дунайському регіоні»;
3.1  «Доступні, інклюзивні та ефективні ринки праці»;
3.2 «Доступні та інклюзивні якісні послуги в освіті, навчанні та підвищення кваліфікації»;
3.3 «Підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях»;
4.2  «Збільшення інституційного потенціалу для територіального та макрорегіонального управління».
Прийом заявок триватиме до 18 листопада 2022 року.