До Дня захисників та захисниць України відзначили військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади

У переддень Дня захисників і захисниць України, що традиційно відзначається 14 жовтня, на території військової частини А0284, що на Стрийській відбулись урочистості, під час яких за віддану службу та захист територіальної цілісності на Сході України нагородили військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.На плаці військової частини вишикувались сотні військових окремої бригади. Привітали їх з прийдешнім святом керівництво області, міста, а також командир 80-тки Володимир Шворак.

«Я вдячний Вам за мужність та витримку, за незламність та сумлінне виконання усіх бойових завдань на Сході України. Ви приклад того, як потрібно любити свою країну та у складний час захищати її», – сказав полковник.

«Українські захисники є носіями звитяжних військових традицій воїнів Княжої доби, козацької держави, українських бойових формувань 20 століття. Ви є Гарантами нашого мирного неба над головою.  Сьогоднішній захід –  це чудова форма висловити Вам та у Вашій особі усім захисникам України вдячність та повагу. Слава Україні!», – звернувся до військових заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

Опісля заступник від імені голови Львівської ОДА вручив почесні грамоти, подяки та цінні подарунки військовослужбовцям 80-ї окремої ДШ бригади.

За сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня захисників та захисниць України відзначили:

• старшого лейтенанта Валерія Лавріненка;
  • лейтенанта Богдана Поповича;
  • сержантів Ярослава Скуратівського, Оксану Попову та Геннадія Коростильова;
  • солдатів Артема Петрочука та Віталія Варгатома;
  • старшого солдата Владислава Долайчука;
  • майстер-сержанта Петра Ільницького;
  • головного сержанта Назара Ковбасу;
  • капітана Сніжану Стеценко;
  • майора Ігоря Батюка;
  • штаб-сержанта Романа Кондратюка.

Після спільної молитви хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих військових 80-ї бригади в зоні проведення АТО/ООС, а також усіх захисників України. У списку бойових втрат бригади  від початку війни – 112 загиблих військовослужбовців.

У зоні проведення АТО/ООС бригада взяла участь у звільненні Слов’янська. Виконували завдання в районі  населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне.

Особовий склад бригади упродовж п’яти місяців обороняв Луганський аеропорт від незаконного збройного втручання Збройних Сил Російської Федерації. Окремою сторінкою історії 80-ї бригади є захист Донецького аеропорту воїнами 3-го батальйону.

З військовослужбовцями 80-ї окремої десантно-штурмової бригади працюють кращі військовослужбовці-інструктори з бойової підготовки таких країн як Польща, Литва, Канада, Сполучені Штати Америки.

Довідково:

14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято Дня захисника України на День захисників і захисниць України.