До Книги рекордів України внесли вулицю у селі Орів

Вулицю Тараса Шевченка у селі Орів Дрогобицького району внесли до Книги рекордів України як найдовшу у всій країні.

Орів – найдовше та найбільше за площею село Львівської області. До 1967 року воно за площею було більшим навіть за Львів. Вулиця Тараса Шевченка має протяжність 14 кілометрів.

“Вулиця у селі Орів названа на честь Кобзаря і є однією з найдовших. Важливо те, що вся Україна почує про Орів. Та й не тільки Україна. Ця подія – про розвиток туризму, про інвестиції в наш регіон, про розвиток сіл Трускавецької громади, Дрогобицького району, а отже і Львівщини! Книга рекордів України – досить частий гість у нашій області. Не так давно у Трускавці фіксували найдовшу в державі крижану барну стійку з символікою України, а в Стрию – найбільший живий ланцюг у кольорах державного прапора”, – зазначив  заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

В околиці цього населеного пункту реалізовують проєкт  «ВелоБескиди: розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури та  триває будівництво оглядової вежі на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця» за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

“Біля Орова розпочинається нацпарк «Сколівські Бескиди», у містечку Сколе буде цілий комплекс із еко-помешканнями для туристів – «глемпінгами» (комфортабельними кемпінгами), у Бориславі неподалік на початку цього року відкрився музей-аптека Йогана Зега, у Трускавці будуть реконструювати історичну віллу Гопляна, де працює музей художника Біласа. Ці всі заходи сприятимуть залученню туристів у цей край для його подальшого розвитку”, – зазначив Юрій Бучко.

В Управлінні туризму і курортів повідомили, що територія поблизу села є однією з найбільш придатних в Україні для заняття дельтапланеризмом. Ще з 1934 року тут почали проводити 4-денні курси, згодом організували цілу школу. А вся річ у тім, що рельєф найкраще підходить для запуску дельтапланів при будь-якому напрямку вітру.