До відома громадськості: інформація щодо відведення земель для цілей Проєкту «Будівництво Північного обходу м. Львів, Львівська область» та  механізму подання звернень з цього питання.

Статус та планування відведення земель для цілей Проєкту.

Як інформує Служба автомобільних доріг у Львівській області, нове будівництво Північної ділянки об’їзної дороги міста Львова категорії I-а протяжністю 22,9 км («Проєкт») завершить формування об’їзної дороги навколо м. Львова для обслуговування міжнародних перевезень з Києва у напрямку Польщі та Словаччини автошляхами М10 та М11 зі зменшенням інтенсивності руху наявною південною ділянкою об’їзної дороги, а також перевезень далекого сполучення, що проходять через центр міста. Проєкт буде важливим елементом міжнародного транспортного коридору, сполучаючи західний кордон України (міжнародний пункт пропуску «Краковець») зі Львовом, Рівним, Житомиром і Києвом. Будівництво Проєктної автодороги включене також до переліку великих проєктів розвитку інфраструктури, передбачених Стратегією розвитку Львівської області на період 2021-2027 років та Планом заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року.

Підтримуючи досягнення українського уряду щодо покращення національної автодорожньої інфраструктури у грудні 2020 р. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав кредит Укравтодор; кредитні кошти в тому числі будуть направлені на  фінансування Проєкту Будівництво Північного обходу м. Львів. Очікувані позитивні результати Проєкту: підвищення швидкості, комфортності, економічності перевезень та безпеки руху.

Укравтодором було підготовлено Рамковий документ про політику переселення (https://oldsite.mtot.gov.ua/files/uploads/dc00eec0-bd0b-11ea-8467-af2d4943556d.pdf ), метою якого є врахування потреб осіб, які зазнають впливу від реалізації дорожніх проєктів, відповідно до національного законодавства та стандартів міжнародних фінансових організацій, в т.ч. ЄБРР.

Проєктна автодорога проходить територією трьох колишніх районів (Яворівського, Жовківського та Кам’янка-Бузького). Жовківський та Кам’янка-Бузький райони об’єднано з Львівським районом, тому тепер Проєкт виконується на території Яворівського та Львівського районів.  Дорога пройде від села Бірки до сполучення з Львівською кільцевою дорогою біля села Малі Підліски.

У відповідності до потреб Проєкту, 202 гектари землі було відведено і передано у постійне користування САД у Львівській області у двох районах (Жовківському та Яворівському) станом на 2004 р. Викуп землі було ініційовано САД та реалізовано Жовківською РДА, Яворівською РДА, Камянка-Бузькою РДА та за результатами змін адміністративно-територіального устрою Львівської області, Львівською РДА. Частина цієї землі неофіційно використовується населенням із сільськогосподарською метою. Користувачі цих земельних ділянок мають змогу збирати врожай до моменту повідомлення з боку САД про початок робіт по Проєкту.

Для будівництва дороги також необхідне додаткове виділення земельних ділянок приватної, державної та комунальної власності (компенсації передбачені відповідно до Рамкого документу Укравтодор та національного законодавства):

Оскільки траса нової дороги проходить через села Бірки, Завадів, Зашків та Гряда, 8,3 га земельних ділянок у приватній власності (52 ділянки на території колишніх Жовківського, Кам’янка-Бузького та Яворівського районів, наразі Львівський та Яворівський райони), що використовувались для ведення приватного сільського господарства та під житлову забудову (9 житлових будинків). Наразі здійснюється процесс виплати компенсацій, узгоджених з власниками та погоджених Львівською ОДА, та супроводу щодо переміщення для осіб під впливом, якщо необхідно.

13 земельних ділянок (13,4 га) у державній та комунальній власності (земельні ділянки вздовж траси автодороги за межами населених пунктів у межах Бірківської сільської ради та Дублянської селищної ради), які наразі виділяються для цілей Проєкту.

Відповідно до технічних умов, наданих регіональною філією «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» САД у Львівській області має підписати та зареєструвати з відповідним підрозділом регіональної філії договір про встановлення сервітуту для користування частиною земельної ділянки під час будівельних робіт та експлуатації Проєктної автодороги.

В період будівництва додатково може виникнути потреба у тимчасовому використанні землі для складування матеріалів та виділення додаткових земеельних ділянок для реалізації доопрацьованих проєктних рішень на стадії робоча документація.

Інформація щодо майбутніх публічних консультацій за необхідності буде надаватись окремо.

Механізм звернень з питань викупу та переселення

З питань, що виникають у зв’язку з процесом виділення земельних ділянок або переміщення для цілей Проєкту «Будівництво Північного обходу м. Львів, Львівська область», або для подання іменних або анонімних звернень від осіб чи груп осіб, просимо звертатись:

На місцевому рівні

Скарги/звернення/ пропозиції до САД, ОДА та РДА розглядаються та вирішуються протягом 30 днів. Якщо опрацювання не потребує додаткових заходів (наприклад, запитів на надання інформації), відповідь надається протягом 15 днів. У разі, якщо звернення неможливо обробити протягом 30 днів, заявника буде повідомлено про продовження терміну розгляду (якщо він вказав свої контакти). Загальний термін надання відповіді не перевищує 45 днів. Звернення, отримані від осіб, що підпадають під категорію вразливих, розглядаються першочергово та в найкоротший термін. Конфіденційність гарантується.

Служба автомобільних доріг (САД) у Львівській області

79053, м. Львів, вул. Володимира Великого, 54

тел. +38 (032) 263-20-33

e-mail: sl-lo@ukr.net

веб-сайт: https://lv.ukravtodor.gov.ua/

Зворотній зв’язок у соціальних мережах:  працює 24/7

https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua

Посилання для подання іменного звернення в електронному вигляді: https://lv.ukravtodor.gov.ua/hromadskosti/6738.html

Для надання звернення у формі листа або через електронну пошту (іменних або анонімних звернень), просимо завантажити форму, що додається.

ОДА у Львівській області:

79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18 Львівська обласна державна адміністрація

телефон довіри – (032) 299-92-44 (працює щоденно, крім вихідних та святкових днів з 9 до 18 години).

«Гаряча лінія» облдержадміністрації: (032) 299-92-22

Служба екстреної допомоги населенню для мешканців Львівщини: «112»

веб-сайт: https://loda.gov.ua/

Форма електронного звернення:

https://loda.gov.ua/electronni_zvernenja_gromadan

Звернення до Львівської обласної державної адміністрації може бути направлене на електронну адресу zvern@loda.gov.ua

Районні державні адміністрації у Львівській області:

Львівська РДА

80400,  м. Кам’янка-Бузька  вул. Незалежності, 27

тел.: (03254) 23-063

факс: (03254) 23-050

Служба екстреної допомоги населенню для мешканців Львівщини: «112»

e-mail: lvivrda@loda.gov.uа kambyzrda@loda.gov.ua

веб-сайт: https://lviv-rda.gov.ua/

Посилання для подання іменного звернення в електронному вигляді:

https://lviv-rda.gov.ua/zvorotnij-zv-yazok/

 

Служба екстреної допомоги населенню для мешканців Львівщини: «112»

e-mail:  javorivrda@loda.gov.ua

Посилання для подання іменного звернення в електронному вигляді:

http://javoriv-rda.gov.ua/zvernennya-hromadyan/forma-elektronnoho-zvernennya/

Омбудсмен у Львіській області/ м. Львові

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях – Семчишин Світлана Іванівна

вул. Винниченка, 18, м. Львів, 79000

тел.: 050 524 60 63

e-mail: semchyshyn@ombudsman.gov.ua

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України

з прав людини в Львівській області – Клапчук Руслан Ярославович

тел.: 032 255 09 50

e-mail: pred.lviv@ombudsman.gov.ua

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

в Львівській області – Панасенко Тетяна Володимирівна

тел.: 097 679 14 82

e-mail: coord.lviv@ombudsman.gov.ua

На Проєктному рівні

Заявники мають право також звернутися безпосередньо до Укравтодору та Групи управління проєктом. Термін розгляду звернень – до 30 днів. Конфіденційність гарантується.

Укравтодор

03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 9

e-mail: kae@ukravtodor.gov.ua

тел. (044) 287-51-78

Посилання для подання звернення в електронному вигляді: https://lv.ukravtodor.gov.ua/hromadskosti/6738.html

Група управління проєкту – ДП «Укрдорінвест»

03150, м. Київ, вул. Антоновича 51, офіс 701

e-mail: mail@ukrdorinvest.gov.ua

тел. (044) 287-70-60

Завантажити бланк для подання звернення або скарги: https://drive.google.com/file/d/1jUZiPWQoIgVrCQTHt1To9U_DeMiuRMC9/view?usp=sharing

Англійська версія тексту доступна за посиланням.