9 вересня «Львівський музей історії релігії» відвідала відома українська співачка кримськотатарського походження Джамала. Відвідини відбулися у перерві між зйомками фільму «Смак свободи», які у цей день проходили у Львові на площі Музейній. Особливе зацікавлення переможниці Євробачення-2016 викликала експозиція відділу східних релігій, в якому представлено пам’ятки кримськотатарського народу – унікальні Корани, ритуальні предмети і предмети побуту.

Бліц-екскурсію по експозиції для Джамали провела старша наукова співробітниця музею, кандидат історичних наук Ульвіє Аблаєва, кримська татарка, яка після російської окупації Криму переїхала до Львова. Співачка оглянула експозицію музею, залишила запис у книзі відгуків і сфотографувалася з працівниками музею. Під час відвідин також обговорювалися можливості участі Джамали в культурологічних проєктах за участі музейників.

Нагадаємо, фільм «Смак свободи» — один із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно за напрямком Ігрові повнометражні національні фільми (для широкої глядацької аудиторії), і є одним із найдорожчих фільмів, на які держава виділила кошти у 2020 році. Обсяг державної підтримки – 24998 млн, при загальному бюджеті 31248 млн.

Режисером драматичної комедії є Олександр Березань. За сценарієм Олени Моренцової-Шулик, молода дівчина-кухар Варя втрачає роботу, бо її висока кухня нікому не потрібна у придорожньому кафе. Яскрава, гонорова і дотепна, вона тікає зі сходу на захід країни і знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко. Знахідка запалює дівчину на сміливу мрію: відкриття ресторану імені Ольги попри недовіру місцевих.

Креативна продюсерка Олена Моренцова-Шулик розповіла, що ідея стрічки виникла, коли продакшн розробляв фільм «Інший Франко» про сина Івана Франка Петра. Адже дружина Петра Франка Ольга Франко була авторкою першої української кулінарної книги з рецептами здорового харчування.

Драматична комедія «Смак свободи», яку знімає компанія Ganza Film, вийде на екрани вже в 2022 році.