Станом на сьогодні лише 2 із 25 регіонів України, Волинська та Запорізька області, не виконують умови виходу із червоного рівня епіднебезпеки. Решта 23 регіони або вже виведені із червоного рівня, або будуть виведені найближчими днями рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

«Вже друга зима проходить в умовах пандемії, і часті подорожі та зустрічі в закритих приміщеннях створюють реальну небезпеку суттєвого зростання передачі вірусу. Цього року ситуація ще більш ускладнена тим, що в європейських країнах превалює варіант вірусу «Дельта», який і в Україні в жовтні – листопаді призвів до чергового і найбільшого спалаху хвороби», – зазначив міністр.

Також очільник МОЗ нагадав, що пандемія коронавірусної хвороби не закінчилася, і нам загрожує новий його штам «Омікрон», який виявлений вже у більше ніж у 90 країнах світу. Можливі наслідки циркуляції та домінування  нового штаму поки достеменно не відомі.

Тому вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. Отримуйте інформацію щодо вакцинації проти COVID-19 з надійних джерел: вебсайту МОЗ https: //moz.gov.ua/, вебсайту https://vaccination.covid19.gov.ua/.