k2FtbBdWr1

Львівщина отримала три тисячі доз вакцини «Moderna»

В область доставили 3000 доз мРНК вакцини «Moderna». Вона характеризується здатністю навчати організм людини створювати шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2 та виробляти антитіла до нього.  

Саме так діє молекула матричної рибонуклеїнової кислоти (РНК), яка міститься у цій вакцині. Невдовзі після виконання своєї функції, клітини позбавляються мРНК. Змінювати ДНК людини вакцина жодним чином не може. мРНК-вакцини також не містять живого або інактивованого вірусу.

«Вакцинація залишається найбезпечнішою стратегією для запобігання майбутніх інфекцій SARS-CoV-2, госпіталізації, довгострокових наслідків і смерті. Вакцини забезпечують захист від COVID-19 та, у разі бустерної чи додаткової дози, ще більше підсилюють імунну відповідь. Люди, які залишаються не вакцинованими, піддаються найбільшому ризику госпіталізації та смерті. Як ми бачимо, кожен наступний варіант коронавірусу намагається перевершити попередній. Тому чим сильнішим буде наш імунітет, тим менше людей буде вразливими до вірусу, що зробить вплив COVID-19 менш руйнівним для суспільства», – повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Нагадаємо, що у Львівській області проведено 1 992 186 щеплень, з них вакциною «Moderna» – 209 045. Детальніше про вакцини від COVID-19 в Україні читайте за посиланням.