Фонд соцстраху: громадянам України, з якими через війну призупинили трудовий договір, лікарняні заплатить росія

В умовах воєнного часу українські роботодавці можуть призупинити дію трудового договору зі своїми працівниками – у такому випадку працівник тимчасово припиняє виконувати роботу, однак трудові відносини зберігаються.

Оскільки в період призупинення дії трудового договору з припиненням виплати заробітної плати факт втрати заробітку через хворобу або травму відсутній, це тягне за собою також припинення права на компенсацію втраченого заробітку через тимчасову непрацездатність за рахунок роботодавця та за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (важливе виключення – виплати по вагітності та пологах: декретні допомоги ФССУ профінансує незалежно від призупинення дії договору).

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136, який набув чинності 24.03.2022, передбачає, що відшкодування заробітної плати, гарантійних і компенсаційних виплат працівникам у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України (п.3 ст. 13). росія зобов’язана відшкодувати українцям понесені збитки, у тому числі за час тимчасової непрацездатності.

Додатково повідомляємо, що станом на 8 квітня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансувало надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 10.03.2022 року.

«Кошти перераховані безпосередньо на рахунки роботодавців, з якими, в телефонному режимі, з’ясували їхню готовність негайно здійснити виплати допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах своїм працівникам», – зазначають у відомстві.

Також 8 квітня  Управління направило кошти для фінансування страхових виплат потерпілим, внаслідок нещасних випадків на  виробництві, або професійних захворювань, а також членам їх родин у разі смерті потерпілих, а саме:

– на щомісячні страхові виплати для потерпілих на виробництві і членів їх сімей – понад 110 млн 702 тис грн;

– страхові виплати на медичну і соціальну допомогу потерпілим на виробництві – 777 тис грн.

Фахівці Управління попри умови воєнного часу продовжують свою роботу для безперебійного здійснення усіх страхових виплат, надання допомог за лікарняними та декретних допомог.

Актуальні номери телефонів та адреси відділень Управління у Львівській області оновлюються на вебпорталі Управління за активним посиланням.