Вакцинація населення та розвиток регіону: Максим Козицький зустрівся з представниками Місії ОБСЄ в Україні

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні. Основними темами зустрічі стала вакцинальна кампанія на Львівщині та вплив пандемії на економіку регіону.

Першочергово сторони обговорили ситуацію із захворюваністю на коронавірус в регіоні. Станом на зараз загальний показник інфікування у Львівській області є нижчим ніж в середньому по інших областях України.

«Зараз на Львівщині ми фіксуємо від 20 до 50 випадків зараження коронавірусом за день. Це доволі низький показник, якщо зважати на загальну кількість населення області у 2,5 мільйона осіб. До прикладу, навесні, коли був спалах захворюваності, можна було спостерігати від 600 до 800 випадків інфікування на день. Восени за усіма прогнозами варто очікувати на новий спалах. І ми до цього готуємось саме завдяки активній вакцинальній кампанії. Наразі кількість вакцинованих осіб за день складає близько 10 тисяч, однак у планах наростити темпи вакцинації до 15 тисяч. Звичайно, є категорії людей, яких важко переконати зробити щеплення проти ковіду. Відтак, нам необхідно посилювати інформаційну та роз’яснювальну кампанію спрямовану на те, щоб донести людям важливість вакцинації. Адже таким чином, можна убезпечити себе та своє оточення від негативних наслідків COVID-19 та його штамів на здоров’я», – розповів очільник області.

Окремо представники Місії ОБСЄ поцікавились, як пандемія вплинула на економічний розвиток Львівщини. Відтак, серед галузей, що найбільше постраждали від карантину – туризм та машинобудування. Натомість продовжують розвиватись харчова та легка промисловість, сільське господарство, фармацевтика.

«Як відомо, основний акцент нашої місії полягає у роботі на Сході України. Однак, наші представники зосереджені також й на Західній та в Центральній частині країни. Наша робота базується на засадах безпеки, захисту прав людей. В областях Західної України насамперед фокусуємо увагу на правах нацменшин. Одним з напрямів нашої діяльності є налагодження діалогу, аби знизити рівень напруги в суспільстві. Серед інших наших пріоритетів роботи саме на Львівщині можна назвати загальні безпекові питання, оскільки регіон є прикордонним. Ми зацікавлені у тісній співпраці з органами місцевої влади», – наголосила заступниця голови Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Антьє Ґраве.

Під час зустрічі сторони зосередили увагу також на надання обласної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Відомо, що станом на 1 серпня на обліку в органах соціального захисту області перебуває понад 11 тисяч осіб, серед яких більше ніж 2 тисячі дітей. У цьому році станом на серпень органи соцзахисту виплатили на підтримку цієї категорії людей понад 21 млн гривень.

Наприкінці зустрічі Антьє Ґраве зазначила, що Місія ОБСЄ стежить за ситуацією в Україні та постійно стежить за процесом прийняття законодавчих актів. Зокрема, це стосується законів про мову, освіту та корінні народи.

На зустрічі були присутні також: директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА Роман Шепеляк, директор ГУ Національної соціальної сервісної служби у Львівській області Віктор Степанюк, радник голови облдержадміністрації Віктор Шмигельський, перший секретар Представництва МЗС у Львові Світлана Мирончук.

З іноземної сторони: радник з питань національних меншин Представництва СММ ОБСЄ у Києві Руслан Абдилдаев, заступник голови Львівського Представництва СММ ОБСЄ Френк Флад.