Під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулась нарада з питань розміщення підрозділів територіальної оборони (ТРО) у межах районів області, а також щодо організації та проведення осіннього призову на військову строкову службу до лав ЗСУ та інших військових формувань.

Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в районах Львівської області та міста Львова передбачено створити підрозділи ТРО. Тож в межах наради учасники обговорили вимоги до самих приміщень та їх географічного розташування. Голови РДА мають надати список приміщень, які вони можуть запропонувати для узгодження з військовим керівництвом.

«Ініційований Президентом України Закон передбачає побудову з січня наступного року мережі підрозділів територіальної оборони, відповідної кількості бригад та батальйонів, що дислокуються на території Львівської області. Це постійне перебування формувань тероборони у межах окремих населених пунктів Львівщини. Дислокація військових передбачає необхідність приміщень, матеріально-технічної бази. Зараз важлива якісна участь райдержадміністрацій та територіальних громад, які могли б допомогти у забезпеченні мережі підрозділів тероборони», – зазначив Віталій Загайний.

Окремо учасники наради зосередили увагу на осінній призовній кампанії на Львівщині.

Восени у Львівській області заплановано призвати 648 призовників. Станом на сьогодні тільки 212 призовників за станом здоров’я можуть проходити військову службу. Така кількість призовників складає менше 24% від планового завдання на призовну кампанію жовтень-грудень 2021 року.

Основними причинами незадовільного відбору призовників для проходження строкової військової служби є неякісне оповіщення призовників та їхнє ухилення від проходження районних призовних комісій.

З огляду на це, необхідно посилити співпрацю між територіальними центрами комплектування, органами Нацполіції та місцевого самоврядування аби знизити рівень ухилення призовників від військової служби.

Перед відправкою у війська має проводитись скринінгове обстеження призовників на COVID-19. Відтак, наприкінці наради обговорили також наскільки зараз призовники забезпечені ІФА-тестуванням. У департаменті охорони здоров’я ОДА повідомили, що зараз користуватимуться швидкими тестами на виявлення антигену COVID-19.

Учасниками наради стали командир бригади ТРО, військовий комісар Львівського ОТЦК та СП, заступник начальника військового гарнізону, голови РДА та представники департаментів охорони здоров’я і цивільного захисту ЛОДА.