k2FtbBdWr1

В Україні буде державна премія імені Мирослава Скорика

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про державні нагороди України» щодо встановлення Державної премії імені України Мирослава Скорика. Премією нагороджуватимуть за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва: за впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій, музично-організаційній, освітній діяльності у сферах академічної, фольклорної та популярної музики.

Розмір щорічної премії визначатимуть за аналогією до Національної премії України імені Тараса Шевченка та Державної премії України імені Олександра Довженка, розмір яких останні роки становив 200 тисяч гривень.

Заснування цієї премії ініціював Президент України Володимир Зеленський.

«Внесок Мирослава Скорика у музичну історію нашої країни такий великий і важливий, що ми будемо пам’ятати його століттями, адже з відходом у вічність Мирослава Скорика завершилася ціла епоха в українському музичному мистецтві. Такі кроки, як заснування державної премії імені Мирослава Скорика, – це не лише достойне вшанування пам’яті Маестро, а й можливість гідно відзначити таланти і потенціал українських музикантів, композиторів й музикознавців, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Торік Львівська ОДА ініціювала низку проєктів для вшанування пам’яті Маестро.

«Зокрема, віднедавна Львівській національній філармонії присвоєно його ім’я, тривають роботи над спорудженням пам’ятника Мирославу Скорику на Личаківському кладовищі, а також за ініціативи Львівської державної адміністрації  та Львівської національної  філармонії цьогоріч започатковано Конкурс молодих композиторів імені Мирослава Скорика», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Довідково:

Мирослав Михайлович Скорик – видатний композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, багаторічний художній керівник Київської опери. Нагадаємо, що 1 червня 2020 року на 82-му році життя Мирослав Скорик відійшов у вічність.