Наприкінці року в області напрацьовують план розвитку Львівщини на наступні 12 місяців. Відтак, сьогодні у Львові стартувала конференція на тему «Львівщина у 2022 році. Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку».

Мета конференції – забезпечити сталий розвиток всіх рівнів управління Львівщини до стандартів найкращих сучасних демократичних практик.

Учасниками стали голови як районних державних адміністрацій, так і територіальних громад області. Долучився до дискусії також голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Львівщина – одна з трьох областей, які є пілотними в Україні для реалізації проєкту з розвитку  місцевого самоврядування USAID ГОВЕРЛА. Сподіваємося, що інструменти, які ми напрацюємо разом, підвищать спроможність місцевого самоврядування, а, в результаті, рівень життя людей. Наступний рік є дуже особливим, адже змінюється законодавство, і ми всі маємо бути до цього готові. Насамперед йдеться про просторові плани територій, стратегії громад та приведення всієї документації у відповідність до чинних законів. Це речі, які пропонує проєкт ГОВЕРЛА. Але втілити їх ми можемо тільки у співпраці. І ЛОДА вже є тим третім важливим партером», – зазначив Максим Козицький.

Вже понад рік Львівщина живе за новим планом та надає громадам підтримку з напрацювання стратегій. Цьогоріч відібрали 7 громад для супроводу процесів стратегічного планування. Таку ж кількість громад супроводжують і від обласної ради.

«Щоб реалізувати всі наші амбітні дії, ми маємо мати спільну велику ціль. Наприклад, аби Львівщина стала українською Баварією. І це цілком реалістично, якщо ми разом активно над цим працюватимемо», – додав голова Львівської ОДА.

Також в межах заходу за багаторічну сумлінну працю, професіоналізм та вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування відзначили:

  • Щебеля Андрія – Миколаївського міського голову;
  • Гамара Юрія – Самбірського міського голову;
  • Канівця Олега – Стрийського міського голову.

Нагадаємо, що конференція організована Львівською облдержадміністрацією спільно з Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування «ГОВЕРЛА». Згідно з проєктом, обрали 10 громад області, які отримують всебічну підтримку, аби зміцнити місцеве самоврядування.

«Проєкт розрахований до кінця 2026 року. Зі свого боку, ми б хотіли продовжити співпрацю з Львівською ОДА, щоб разом максимально допомогти забезпечити інституційну-фінансову спроможність решті 63 громадам. Першочергово намагатимемося допомогти розібратися з просторовим планом. Це власне те, що може стати хорошим інструментом для економічного розвитку. Також підтримуватимемо громади в розробці стратегічних планів, трансформації всієї документації у відповідність до чинних і нових законів», – розповіла заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк.

Під час заходу відбудуться панельні дискусії. Учасники заходу мають окреслити пріоритети державної та регіональної політики у 2022 році, основні виклики, що матимуть місце в процесі досягнення ефективного управління територіями та зміцнення спроможності громад. Крім цього, узгодити спільні дії, котрі б покращили ефективність системи місцевого самоврядування Львівщини.