k2FtbBdWr1

Вперше в історії Незалежності: Нобелівська лауреатка братиме участь в літературному фестивалі “Book Forum”

Почесною гостею 28 Львівського міжнародного BookForum стане Букерівська та Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук. Вона здобула Нобелівську премію з літератури у 2018 році  “за уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя”.

Ольга народилася у 1962 році в Польщі, та вивчала психологію у Варшавському університеті. Пані Токарчук – авторка восьми романів та трьох збірок оповідань, а також одна з найбільш перекладених польських авторів. Ольга двічі отримувала одну з найпрестижніших польських літературних нагород – премію “Ніке”: вперше за роман “Бігуни” (Bieguni) у 2008 році, а вдруге у 2015, за роман “Книги Якова” (Ksiegi Jakubowe).

Ольга Токарчук живе у Вроцлаві, де після отримання Нобелівської премії заснувала фонд, що пропонуватиме письменницькі та перекладацькі резиденції, реалізовуватиме освітні програми з літератури тощо.

Українською мовою книги Ольги Токарчук виходять у видавництві “Темпора” та “Урбіно”: “Бігуни”, та “Книги Якова” в перекладі львівського письменника Остапа Сливинського, збірка “Химерні оповідання” у перекладі Віктора Дмитрука, а “Веди свій плуг понад кістками мертвих” у перекладі Божени Антоняк.

“Її герої – це люди, які однією ногою стоять у нашому звичайному світі, до якого ми всі звикли, а іншою – у світі фантазій, ностальгії, прихованих бажань”, – говорить Остап Сливинський, перекладач текстів Ольги Токарчук.

Слідкуйте за новинами про програму Ольги Токарчук на 28 Book Forum.

Довідково:

Засновниками та організаторами головного культурного фестивалю країни є ГО «Форум Видавців». За більш як 20 років з приватної ініціативи організації вдалося перетворитися на потужну інституцію, що займається промоцією читання і популяризує книговидання в Україні. Провідними проєктами «Форуму видавців» є Львівський міжнародний літературний фестиваль та Національний книжковий ярмарок.

Цього року BookForum вперше відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Заплановано понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.

28 Львівський міжнародний BookForum відбудеться 15-19 вересня 2021 року у Львові за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації.

Spread the love