k2FtbBdWr1

Львівщина у п’ятірці лідерів за кількістю оголошених земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі»

Згідно з даними Міністерства аграрної політики, Львівська область опинилась у п’ятірці лідерів за кількістю оголошених земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі». Крім цього, Львівщина входить у ТОП-5 за оголошеною вартістю земельних торгів.

У регіоні на сьогодні оголосили 63 аукціони з оренди сільськогосподарських земель. Загальна площа цих земельних ділянок становить 635 га. Зростання стартової ціни за цими земельними лотами сягає 350 %. Дохід від аукціонів – 572 тис. грн.

В цілому в системі «Прозорро.Продажі» вже відбулися понад 300 успішних земельних аукціонів, за підсумками яких організатори зароблять до бюджетів різних рівнів понад 104,6 млн грн при оголошеній вартості лотів у майже 49 млн грн.

Загальна площа успішно реалізованих земельних ділянок — 1960 гектар. В аукціонах вже взяли участь понад 540 учасників.

Переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Місцева влада все активніше використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами в цілому становить понад 210 %.

“Сьогодні ми спостерігаємо за тим, як здійснюється сценарій, який наш департамент прогнозував ще на старті земельної реформи. Ринок землі – це не про розпродаж земельних ділянок, а про прозорі стосунки між власниками та орендарями. Львівщина знаходиться в кінці рейтингу за площею проданих земельних ділянок і одночасно активно проводить аукціони з продажу права оренди та є абсолютним лідером за оголошеною вартістю проданих земельних ділянок”, – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Найбільше на торги виставляють саме землі сільськогосподарського призначення (торги для державних і комунальних земель проводяться лише з оренди таких земель). Таких аукціонів у системі 70%.

На сьогодні в системі оголосили 1292 аукціони з оренди та відчуження с/г земель. Дохід від аукціонів ставить майже 145 млн грн. Загальна площа земельних ділянок – 8,7 тис. га.

Система гарантує захист електронних аукціонів, убезпечуючи їх від можливостей будь-якого втручання чи спроб вплинути на результат.

«Найголовніше, – що все відбувається прозоро, без “схем” та скандалів, без будь-якого впливу чиновників на процес реалізації державного та комунального майна. Участь в аукціонах беруть не «свої», а всі. Заробляють не «свої», а громади, які потім ці ресурси зможуть спрямувати на нові лікарні, дитсадки і школи. Усе це – очевидні зміни на краще завдяки земельній реформі», – стверджує міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

У «Прозорро.Продажі» підготували вичерпні інструкції для продавців, які хочуть продавати активи або здавати майно в оренду, з якими можна ознайомитися тут.  А також для покупців, які хочуть стати власником активу або  взяти його в оренду, –  інструкції для них доступні тут.

Spread the love