Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з головою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Марою Лопес. Під час офіційного візиту обговорили долучення Львівської області до проєкту на підтримку аграріїв.
Йдеться про проєкт «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення вартісного ланцюжка у сільському, рибному та лісовому господарствах», який фінансується коштами Європейського Союзу (ЄС).
«Наша організація працює у більш ніж 130 країнах світу. В Україні ми надаємо інституційну підтримку уряду у розвитку сільського, лісового господарства та рибництва, а також надаємо практичну допомогу фермерам, зокрема, на сході України, з метою розвитку ланцюжків доданої вартості та доступу до ринків. Цього року ми розпочали проєкт за фінансування ЄС і розширюємо нашу діяльність на західноукраїнський регіон. Загальний бюджет проєкту становить 13 мільйонів євро, а сам проєкт спрямований на розвиток рибництва та лісового господарства, а також надання малих грантів. Останній компонент є найбільшим і найбільш вартісним – 6 млн євро спрямовані на його реалізацію. Для Львівщини є перевагою бути одним із регіонів, куди буде найбільше спрямована мала грантова підтримка. Гранти надаватимуть сільгоспвиробникам, що зайняті у сфері ягідництва з метою допомогти їм у зберіганні та переробці ягід для створення доданої вартості.Саме з метою впровадження цього компоненту і для кращої комунікації, у Львові було відкрито офіс ФАО», – зазначила Мара Лопес.
«Реалізація цього проєкту саме на Львівщині стане хорошим прикладом для інших областей країни. В нашій області велику частку населення складають саме селяни – 39%. То ж, аби вони й надалі залишались працювати на селі, нам варто створити для них усі необхідні умови. Для Львівщини є актуальною співпраця в сфері лісового господарства, оскільки на початку вересня ми відкрили перший в Західній Україні інноваційний лісорозсадницький комплекс з вирощування саджанців із закритою кореневою системою. Зараз потужності виробництва складають від 3 до 4 млн саджанців на рік, однак плануємо наростити обсяги до 15 млн штук», – сказав очільник області Максим Козицький.
Поспілкувались також про розвиток співробітництва у галузі аграрної промисловості. Для Львівщини є важливим визначення потенціалу ланцюгів доданої вартості та об’єму необхідних інвестицій для медової, ягідної галузей та сільського туризму.
За словами заступника голови ОДА Віталія Загайного, сьогодні область зацікавлена в позабюджетних ресурсах, які можуть допомогти дрібному та малому сільгоспвиробнику. Окремий фокус на легалізації діяльності селянських господарствах та створення сільськогосподарських кооперативів.
Нагадаємо, що в області реалізується Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства. У 2021 році з обласного бюджету виділили 20,3 млн гривень для підвищення ефективності с/г шляхом сприяння розвитку суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу, нарощення сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі.
«Досить цікавим є сектор ягідництва та запровадження кооперативів саме в цій площині. Львівщина – це прикордонний регіон, якому притаманний ризик трудової міграції. А ягоди створюють найбільшу кількість робочих місць на селі», – директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
Довідково: ФАО – продовольча сільськогосподарська організація, спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй, яка очолює міжнародні зусилля з подолання голоду. Мета – забезпечити продовольчу безпеку для всіх і забезпечити регулярний доступ до достатньої кількості високоякісної їжі.