k2FtbBdWr1

«ІмпактБус» обласного молодіжного центру потрапив у десятку найкращих практик молодіжної роботи в Україні

У Києві учора, 1 грудня, у межах V Всеукраїнського форуму молодіжних працівників та працівниць відбулось нагородження кращих практик молодіжної роботи в Україні у 2021 році. Організаторами форуму є Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнський молодіжний центр, Програма розвитку ООН в Україні, Асоціація Молодіжних працівників України, Державний інститут сімейної та молодіжної політики.

Завдяки консолідованій позиції та співпраці постійної депутатської комісії молоді та спорту Львівської обласної ради, управління молоді та спорту Львівської ОДА та Львівського обласного молодіжного центру під керівництвом Тетяни Бей – голови депутатської комісії з питань молоді та спорту Львівської облради, вдалось вперше в Україні реалізувати проєкт мобільного молодіжного центру «ІМПАКТБУС» та створити доступ до можливостей для молоді в громадах. Власне цей проєкт потрапив на нагородження кращих практик молодіжної роботи в Україні у 2021 році

«В назву “ІМПАКТБУС” закладений великий сенс. “IMPACT” з англійської означає вплив. Цим проєктом ми намагались збільшити рівень впливу молоді на життя в маленьких громадах, а також вивчити проблеми і потреби молодих людей та донести їх до відповідних органів. Вся програма візитів мобільного молодіжного центру Львівщини складена у відповідності до високих стандартів по роботі з молоддю від Ради Європи.  Найбільшою заслугою ІМПАКТ БУСу є зустрічі з сільською молоддю. Ми натхненні тим, що після розмов з нами вони перестають вважати себе другосортними, бачать вікно можливостей, починають вірити в себе. Під час цього проєкту для них відкривається розуміння своєї важливості, потрібності, вони отримують безпеку, прийняття та підтримку. Я вважаю, що це неймовірно цінно!» – зазначив Іван Сапса, автор та ініціатор подання проекту на номінацію, менеджер Львівського обласного молодіжного центру.

У межах реалізації проєкту вдалось залучити велику кількість громадських організацій – Айсек Львів, Фундація регіональних ініціатив, обласна організація Української Академії Лідерства,  платформа «Час громад» та амбасадори молодіжного центру.

Метою конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні є обмін успішним досвідом між молодіжними організаціями та молодіжними працівниками, публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості молодіжної роботи в Україні, сприяння суспільному та політичному визнанню молодіжної роботи в Україні.

За підсумками конкурсу найкращі практики включаються до друкованого та електронного щорічного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні», а 10 переможців конкурсу отримують призи та відзнаки. Відбір найкращих практик здійснювала експертна комісія, до складу якої входять представники партнерів конкурсу та незалежні експерти молодіжного середовища.

Довідково:

Львівський “Імпактбус” є першим мобільним молодіжним центром в Україні. Така практика роботи з молоддю є доволі поширена в розвинених державах. Таким чином створюються однакові умови для молодих людей щодо доступу до наявних можливостей незалежно від того чи вони проживають у великому місті чи у віддалених громадах.

Детальніше про презентацію першого в Україні мобільного молодіжного центру за посиланням – за посиланням.