Дія вакцин у боротьбі з новим штамом коронавірусу «Омікрон» зараз вивчається. Деякі фірми, в тому числі «Pfizer», працюють над виробленням нової специфічної вакцини, яка більш активно не допускатиме захворювання на ковід, викликаного «Омікроном». Проте вакцинація у будь-якій ситуації полегшить важкість перебігу ковіду. Про це на брифінгу розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині.

Він також зазначив, що вакцинація бустерною дозою може стартувати лише за умови охоплення вакцинацією більшої кількості людей в Україні.

«Так, як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, вакцинація третьою дозою може розпочатися, коли 60% дорослого населення країни провакцинують першою дозою вакцини, а 50% – другою», – зазначив Олег Когут.

«Водночас, темпи вакцинації в області знизилися. Якщо за останні тижні щодоби вакцинували близько дев’ятнадцяти тисяч осіб, то в останні дні – шістнадцять-сімнадцять. Проте вже розпочався період зимових свят, коли люди частіше збираютимуться разом, відвідуватимуть рідних і близьких, тож важливо бути захищеним. Також не слід забувати про карантинні обмеження, які досі діють в області і яких ми повинні суворо дотримуватися», – додав Олег Когут.

Загалом на Львівщині провакциновано першою дозою 45,3% дорослого населення області, з них 36,4% – двома дозами. Також провакциновано 3800 дітей, з них близько 1000 – двома дозами.