Індустріальні парки отримають митні та податкові пільги: Рада ухвалила закони

Верховна Рада на засіданні 22 травня схвалила два закони, які надають податкові та митні пільги для індустріальних парків.

Йдеться про два законопроєкти, які у першому читанні схвалили у грудні 2021 року.
Так, перший законопроєкт №5688 вносить зміни до Податкового кодексу та рамкового закону про індустріальні парки. Йдеться про звільнення від ПДВ на імпорт нового обладнання, яке ввозять в Україну учасники індустріальних парків.
Пільга дійсна лише для власного використання учасників цього обладнання на території індустріального парку у цільових сферах: переробній промисловості або науково-дослідної діяльності.
Передавати таке устаткування в оренду, лізинг чи користування третім особам на інших умовах заборонено.
Також індустріальні парки звільняють від податку на прибуток протягом десяти років, якщо вони працюють виключно на території індустріального парку.
Друга умова – дивіденди акціонерам не нараховують і не виплачують. Натомість прибуток спрямовують на розвиток індустріального парку. За невикористання коштів на розвиток можуть позбавити статусу учасника індустріального парку.
Також місцева влада може надавати їм пільгові ставки податку на нерухомість і плати за землю.
Митні пільги передбачає законопроєкт №5689, який звільняє від сплати ввізного мита на нове обладнання, яке ввозять для діяльності у цільових сферах на території індустріального парку.
Якщо власник протягом 5 років з моменту “пільгового” ввезення устаткування вирішить продати його, або ж передчасно втратить статус учасника індустріального парку, доведеться сплатити як мито, так і додаткову пеню.
Нагадуємо, що президент України Володимир Зеленський у жовтні підписав закон №4416-1 щодо індустріальних парків, у якому йдеться про впровадження кількох стимулів для залучення інвестицій.
Цей закон зумовлює фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для створення та розвитку індустріальних парків.