k2FtbBdWr1

Міністерство культури та інформаційної політики України працює над онлайн-реєстром об’єктів архітектурної та археологічної спадщини

Про це розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Ми працюємо над онлайн-реєстром, який вміщуватиме перелік усіх об’єктів архітектурної та археологічної спадщини. Минулого року представники обласних державних адміністрацій вже внесли дані про пам’ятки в нашу пілотну базу даних, а сьогодні ми працюємо над уточненням геопросторових даних цих об’єктів, фотофіксацією, співпрацюємо з держгеокадастром задля використання ортофотопланів, а також над розробкою онлайн-кабінетів для регіональних уповноважених”, – розповіла Бондар.
Також, за її словами, “пізніше цей реєстр стане інтероперабельним для міжсекторальної взамодїі з такими значущими реєстрами як e-construction, що відповідає за дозволи на будівництво та унеможливить корупційні схеми та стоси паперів у сфері хаотичної забудови”.
“Тим часом є розуміння, що наше бажання швидкого відновлення зруйнованих будівель не повинно призвести до хаотичної забудови міст. Ми зобов’язані зважати на ті об’єкти архітектурної спадщини, яка поряд з нами”, – наголосила Бондар.
Як відомо, у МКІП зафіксували понад 380 випадків руйнувань або пошкоджень російськими загарбниками пам’яток архітектури, археології, релігії та історії на території України.