k2FtbBdWr1

Нові правила заповнення «Призначення платежу» на сплату податків та зборів

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 1 квітня 2023 року  набрав чинності наказ Міністерства фінансів України  №148 від 23.03.2023 про Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення (далі Наказ). Цей Порядок застосовується у разі використання структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022.

Головною метою Наказу №148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

Так, кількість обов’язкових полів, які заповнюються платниками у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, зменшено до 2 полів – для платників на бюджетні/ не бюджетні/ депозитні рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») та до 1 поля- для платників на єдиний рахунок («Додаткова інформація запису»).

Для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу».