k2FtbBdWr1

Інформуємо про правила поведінки під час ожеледиці

Ожеледиця – тонкий шар льоду на земній поверхні, що утворюється після дощу або відлиги при зниженні температури; також прозорий шар льоду, що утворюється внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі від 0 до -6 C.

При ожеледиці дотримуйтесь таких правил:

перед виходом з дому взувайте взуття з підошвою з мікропористого чи іншого м’якого матеріалу та без високих підборів, можна на підошву прикріпити шматок поролону або лейкопластиру відповідного розміру;

– обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті тонким шаром льоду. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

– не прогулюйтесь біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

– не перебігайте проїжджу частину дороги під час ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або загибелі.

– під час руху в ожеледь будьте готові до падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найкращий спосіб залишитись на ногах.

– що робити, якщо ж ви впали? Якщо через деякий час ви відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.