Карстове провалля у селі Піски

20 квітня у селі Піски Щирецької територіальної громади відбулось просідання ґрунту біля одноповерхового житлового будинку, внаслідок чого на подвір’ї утворилось провалля діаметром близько 30 метрів та глибиною 12 метрів. На час обстеження процес зсуву продовжувався – приблизно 10 см за годину.

На місце події для вивчення ситуації та розробки плану подальших дій прибули заступник голови Львівської райдержадміністрації Олександр Клименко, директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Ігор Туз, заступник директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександр Харчук, начальник відділу з питань оборонної роботи та цивільного захисту Львівської райдержадміністрації Олег Хаба.
Як повідомив голова Щирецької селищної ради Олег Василишин, вжито всіх необхідних заходів – місце обвалу обгородили, проведено роз’яснення серед населення. Мешканець будинку евакуйований. Для спостереження за процесом просідання ґрунту навколо провалля та на будинку встановили контрольні мітки. Геологи та рятувальники працюють на місці зсуву поблизу будинку. Очільник додав, що село Піски розташоване на карстових пустотах з різними ступенями інтенсивності та масштабності поверхневих проявів.
Для визначення плану подальших дій щодо ліквідації наслідків просідання ґрунту вирішили запровадити моніторинг за змінами провалля. Ліквідацію провалу зможуть виконувати лише після повної стабілізації процесу провалоутворення.