Сьогодні, 2 червня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулась онлайн нарада з головами райдержадміністрацій, районних рад та територіальних громад.

В межах наради розглянули питання реалізації проєктів капітального будівництва.

Як зазначив керівник департаменту економічної політики Степан Куйбіда сьогодні рівень касових видатків по об’єктах капітального будівництва є нижчим, аніж в аналогічний період минулого року.

Низький рівень реалізації об’єктів на територіях є по більшості джерел фінансування. Це і ДФРР, субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, а також перехідні залишки цієї субвенції, Програма капітального будівництва, інфраструктурна частина обласних програм.

«Децентралізація надала додаткові можливості для громад, але окрім цього потрібно і нести відповідальність за реалізацію проєктів. Попередній аналіз свідчить про те, що території не надто активізувались в процесі реалізації проєктів, які містять інфраструктурну складову. По третині об’єктів ще не завершились проектні роботи. Ми завжди готові допомагати і це робимо, але тут важлива активність керівників громад», – зазначив Андрій Годик.

Відтак, за підсумками наради Львівська ОДА скерує доручення на території з чіткими термінами реалізації проєктів, після якого будуть прийняті рішення щодо перерозподілу коштів на інші об’єкти, які динамічно рухаються.