Керівник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус зустрівся із ключовим експертом Фінського національного агентства з питань освіти Пасі Рейнікайненом, аби обговорити шляхи потенційної співпраці на Львівщині.

Експерт перебуває на Львівщині із ознайомчим візитом у межах програми “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”.

«Ви знаєте про спільну програму ЄС та його держав-членів для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні, а фінська частина у цьому проекті полягає у розробці освітньої програми, у навчанні та підвищенні кваліфікації педагогічних працівників, у навчанні для директорів закладів профтехосвіти. Перебуваючи на Львівщині, хотів би зібрати якомога більше інформації про вашу мережу, аби обрати 4 пілотних заклади, де навчають кухарів. Уже цього місяця ми маємо намір розпочати навчання. Звісно, добре було б провести це в очному режимі, якщо дозволить епідситуація», – наголосив Пасі Рейнікайнен.

Керівник відділу профтехосвіти ознайомив гостя із освітнім потенціалом регіону, з роботою регіональної ради, презентував успішні практики департаменту та результативні кейси закладів професійно-технічної освіти, зокрема міжнародну співпрацю училищ у напрямі покращення матеріально-технічної бази, облаштування нових навчально-практичних центрів, освітні майданчики для обміну досвідом тощо.

«Ми цінуємо вашу зацікавленість Львівщиною і вдячні за ваш час, який ви присвячуєте покращенню навчання у нашому регіоні. Досвід наших іноземних колег у сфері освіти дозволить нам почерпнути для себе багато корисного та практичного, а також допоможе зрозуміти як ми можемо імплементувати фінський освітній компонент у нашу профтехосвіту. У питанні розвитку професійної освіти ми співпрацюємо із бізнес середовищем, міністерством, працедавцями, аби збільшувати контингент учнів, покращувати умови навчання та забезпечувати економіку області фаховими кадрами», –  розповів Іван Пикус.

Ключовий експерт поділився досвідом своєї держави у розбудові професійно-технічної освіти та акцентував увагу на необхідності її популяризації.

«Фінляндія змогла підвищити рівень профтехосвіти та її престижність, але це зайняло майже 15 років. Для цього знадобилась також політична воля. За показниками зараз у Фінляндії більше учнів навчаються у професійно-технічних закладах, ніж в Україні. Свого часу  у нас теж була подібна до вашої регіональної ради ланка. Великі монополісти, які входили до неї, диктували свої умови. Однак, коли припинили виробництво чи ліквідувались це було для нас уроком. Тому до таких структур варто залучати малий та середній бізнес, які даватимуть стабільність та значний відсоток пропозицій працевлаштування», – зазначив Пасі Рейнікайнен.

Під час зустрічі сторони обговорили можливість застосування модульної системи у навчальних програмах, що дасть можливість не міняти всієї програми, а лише точково вносити корективи відповідно до викликів часу.

Обговорили також питання підготовки фахівців для роботи у відновлювальній енергетиці, утилізації твердих побутових відходів та виробництві й обслуговуванні екологічного транспорту.

EU4Skills підтримує реформу професійно-технічної освіти в Україні з  метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, та  допомогти молоді та дорослим  реалізувати власний потенціал.