Антибіотикорезистентність – процес набуття бактеріями стійкості до лікування, який прискорюється внаслідок неправильного вживання антибіотиків без призначення та контролю лікаря.
З кожним роком внаслідок цього лікувати пацієнтів від бактеріальної інфекційної хвороби стає все складніше.
А уже зовсім скоро нераціональне використання антибіотиків може призвести до того, що інфекційні хвороби, які наразі швидко і без наслідків долають антибактеріальні препарати, можуть стати смертельно небезпечними для великої кількості людей.
Ліки, ефективні колись проти небезпечних хвороб — туберкульозу, пневмонії, гонореї та багатьох інших, стають недієвими надзвичайно швидкими темпами.
Цей список невичерпний, і з часом його поповнять інші хвороби, якщо й надалі ігнорувати цю проблему.
Якщо антибіотики перестануть діяти — 3 з 10 випадків пневмонії можуть призвести до смерті, тобто – лише менше, ніж 25 % людей, які хворіють на туберкульоз, матимуть шанс вилікуватися.
Такі хвороби й оперативні втручання як менінгіт, ангіна, вушна інфекція, кесарів розтин — можуть стати летальними.
Чи може людство винайти нові антибіотики?
Попри темпи поширення проблеми розробки нових антибактеріальних препаратів тривають. Однак це багаторічний процес, який передбачає дослідження, тестування та випробування ліків. Натомість масштаби поширення стійкості та пристосування бактерій настільки швидкі, що нових розробок також не достатньо, якщо не докладати інших зусиль, крім виробництва нових ліків.
Починаймо з себе: антибіотики – за рецептом лікаря!