Команда “Сокола” у Бібрці започаткувала традицію святкування Днів Європи у громадах

У минулі вихідні, 15-16 травня, до Дня Європи на Львівщині урочисто підняли кільканадцять прапорів Євросоюзу на замках та інших важливих об’єктах і провели низку культурно-туристичних заходів. Стартувала нова традиція святкування з Бібрської громади під Львовом, а ініціатором стала команда проєкту “Сокіл. Перезавантаження”, який вже понад 2 роки займається відродженням історичного будинку товариства “Сокіл” у містечку.

Європейські стяги 15 травня одночасно – об 11.00 – замайоріли, зокрема, у Бібрській, Заболотцівській та Жовківській громадах. Підняли їх над Свірзьким та Підгорецьким замками, П’ятничанською вежею, Бібрською і Жовківською ратушами, а також над історичним будинком “Сокола” у Бібрці. Звучали гімни України та Євросоюзу, у Свіржі показові виступи провели лицарі ордену Паладинів, а в П’ятничанській вежі презентували оновлену експозицію. В урочистому піднятті прапорів України та Європи взяли участь дорослі і діти, представники органів місцевої, районної і обласної влади, митці, мандрівники, представники громадських організацій.

Інформаційним спонсором Днів Європи на Бібреччині стало управління туризму та курортів Львівської ОДА.

У межах святкування ціла низка громад, громадських організацій підписали меморандум з державним Українським центром культурних досліджень про створення краєзнавчого кластеру “Галичина – (не)звідана земля / Galicia – terra (in)cognita”, покликаного розвивати напрям культурно-туристичних індустрій. Крім представників Львівщини, творити кластер зголосилися громади з Тернопілля та Івано-Франківщини.

Впродовж дня гостей і мешканців громади запрошували проїхати туристичним маршрутом до фігури чеського барокового святого Яна Непомуцького в селі Суходіл, біля якої також відбувся “живий” фортепіанний концерт. По дорозі в кожному селі можна було відвідати старовинні церкви, які цього дня були відкриті для всіх мандрівників, а ввечері переглянути чеський фільм, разом із директоркою Чеського центру у Києві Радкою Рубіліною.

“Фактично, святкування Днів Європи в Бібрській громаді почалися торік, коли ми вперше організували одноденну мандрівку до фігури Яна Непомуцького в Суходолі. Тоді наша команда “Сокола” реалізовувала проєкт “Мандри Сокільські”, і цю придорожню статую високої мистецької роботи знайшов архітектор Іван Щурко, коли інвентаризував всю спадщину громади. Цьогоріч нашим партнером став Чеський центр у Києві при посольстві Чехії в Україні, оскільки Ян Непомуцький – чеський бароковий святий. За чеські кошти навколо фігури полікували столітні липи”, – розповідає координатор проведення Днів Європи на Бібреччині, член команди “Сокола” Анна Герич.

Кожна локація, де підняли прапор мала власну програму. Так, у Свірзькому замку гостей зустрічали лицарі, у П’ятничанській вежі оновили експозицію, а в “Соколі” та бібрській ратуші провели низку екскурсій для гостей і туристів. У неділю свято продовжили мандрівним квестом і мистецькою частиною у будинку “Сокола” в Бібрці.

Цьогоріч до святкування Дня Європи, зокрема, підняття прапорів долучилися Жовківська та Заболотцівська громади. Наступного року бібрчани точно мають намір цю традицію продовжити і розвинути.

Співорганізаторами святкування Днів Європи на Бібреччині стали волонтери проєкту “Сокіл.Перезавантаження”, Бібрська міська рада, Чеський центр у Києві при посольстві Чехії в Україні, Львівська обласна організація спілки архітекторів України, Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Возницького, а підтримали свято акціями підняття прапора всі найактивніші підприємці громади.