Корисні порадам щодо комунікації з людьми із порушеннями слуху чи мовлення

Друзі, ділимось з вами корисними порадами щодо комунікації з людьми із порушеннями слуху чи мовлення у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».

Пам’ятайте, якщо ви спілкуєтесь з людиною, яка користується послугами помічника-компаньйона чи, наприклад, перекладача жестової мови, звертайтеся особисто до людини.

Інколи до вас можуть звернутися із проханнями говорити гучніше. А деякі люди з порушеннями слуху можуть не знати жестової мови, але вміють читати по губах. Тоді вас можуть попросити артикулювати чіткіше.

Не ховайте своє обличчя, не відвертатись убік, щоб ваші слова не втрачали емоційного забарвлення і інтонації.

Якщо у вашого співрозмовника є труднощі з промовлянням слів, не поспішайте і дочекайтеся, доки людина завершить думку.

Якщо ви чогось не розумієте з розмови, не робіть вигляд, що вам усе ясно. Не бійтеся перепитати чи уточнити відповідь.

Більше порад та інструкцій у «Довіднику безбар’єрності» за посиланням: https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas.