Країни ЄС підтримали відключення росії від SWIFT: що це означає (оновлено)

Лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних санкцій, який включає відключення від платіжної системи SWIFT та заборону продажу “золотих паспортів” заможним росіянам. Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій на сайті Єврокомісії.

“У міру того, як російські сили розв’язують свої атаки на Київ та інші українські міста, ми сповнені рішучості продовжувати покладати на Росію витрати, які ще більше ізолюють Росію від міжнародної фінансової системи та наших економік. Ми реалізуємо ці заходи найближчими днями”, – йдеться у заяві.

Зокрема, західні країни зобов’язуються вжити таких заходів:

• виключити окремі російські банки із системи обміну повідомленнями SWIFT. Це забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та завдасть шкоди їхній здатності працювати у глобальному масштабі.
  • запровадити обмежувальні заходи, які не дозволять Центральному банку Росії використовувати свої міжнародні резерви в такий спосіб, щоб підірвати вплив наших санкцій.
  • діяти проти громадян та організацій, які сприяють війні в Україні та шкідливій діяльності російського уряду. Зокрема, країни зобов’язуються вжити заходів щодо обмеження продажу громадянства — так званих “золотих паспортів”, які дозволяють заможним росіянам, пов’язаним з російським урядом, ставати громадянами цих країн і отримувати доступ до їхніх фінансових систем.

До слова, остання країна, яка підтримала запровадження санкцій проти росії це Німеччина підтримала відключення росії від SWIFT. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook.

«Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вартикаль української дипломатії – від Президента України до аташе в українському посольстві. Дякую також тисячам людей, зокрема, українській діаспорі, які тиснуть на різні уряди для підтримки цього рішення», – зазначив Дмитро Кулеба.

Відключення росії від цієї системи виведе фінансові структури країни з ладу та завадить переказам коштів. А отже — заблокує витрати на російську армію та значно погіршить економічне становище рф.

Нагадаємо, SWIFT — міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах, в тому числі і росія.