k2FtbBdWr1

Львів‘янка Христина Ковцун отримає премію Кабінету міністрів за значний внесок у розвиток України

За особливі досягнення у розбудові України 20 молодим людям присудили премії Кабінету Міністрів України. Відповідний проєкт розпорядження уряд ухвалив учора, 23 червня, під час засідання.

Як розповідають в управлінні молоді та спорту Львівської ОДА, серед лауреатів є 29-річна уродженка Стрия Христина Ковцун. Сьогодні справа її життя – надання безплатної правової допомоги ветеранам, учасникам російсько-української війни. З 2016 року Христина надавала правову допомогу в спільноті юристів-волонтерів під егідою громадської організації «Юридична сотня».

«Звернень від ветеранів було чимало, а фахівців, які б працювали у цьому напрямку небагато. Тому почала ділитись своїм досвідом зі студентами Українського католицького університету. Так, у Школі права ми запустили Юридичну клініку. Студенти-магістри навчаються на практиці, безплатно допомагаючи у вирішенні юридичних проблем ветеранів та членів їх сімей», – розповідає Христина.

Тільки впродовж 2020 року під її керівництвом 22 студенти Юридичної клініки Школи права УКУ надали безплатну правову допомогу ветеранам російсько-української війни Львівщини. За 3 роки вдалося допомогти у понад 500 справах, серед яких і представництва у суді.

«Правова допомога ветеранам – це наше служіння, подяка захисникам за мирне небо над головою», – резюмує менеджерка Юридичної клініки.

Христина Ковцун також є співавторкою та тренеркою курсів для адвокатів та правозахисників із надання правової допомоги військовослужбовцям та ветеранам.