k2FtbBdWr1

Львівщина отримала інноваційні ліки проти коронавірусної інфекції

Сьогодні в область надійшла гуманітарна допомога з препаратами проти COVID-19 від благодійної організації “Благодійний фонд Євгена Пивоварова”. Зокрема, це 1170 флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 2340 флаконів Етесевімабу (Etesevimab). В основі цих препаратів людські моноклональні антитіла, спрямовані проти білків шиповидних відростків оболонки вірусу SARS-CoV-2. Дія їх полягає у запобіганні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння інфекції в клітини людини.

“Поряд з іншими вірусами, що поширюються черз дихальні шляхи, такими як віруси грипу та застуди, SARS-CoV-2 трохи відрізняється. Він майже без розбору по всьому тілу проникає у безліч тканин, підсилює певні імунні реакції, викликаючи напади запалення, які можуть вразити будь-що, як легені, так і серце. Від початку COVID зосереджувався на дихальних шляхах, зрештою симптоми збільшилися, включаючи нудоту, блювоту, зміни психічного стану та біль у грудях. Багато людей ніколи не усвідомлять, що вони інфіковані, у інших може виникнути лише біль у горлі, в той час як деякі потрапляють у відділення інтенсивної терапії. Використання цих інноваційних препаратів дає можливість захистити значну кількість людей, які через ситуаційний ризик або медичний стан залишаються вразливими до COVID-19”, – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Моноклональні антитіла можуть призначатися пацієнтам з ковідом з легким або середнім ступенем захворювання, але з високим ризиком прогресування до тяжкого захворювання (люди старшого віку, вагітні, з цукровим діабетом, хронічним захворюванням нирок, серцево-судинними захворюваннями тощо).

Нагадаємо, що ліки доставили в Україну за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж.