«Громадам Львівщини потрібні фахівці з аграрних питань», – Тетяна Гетьман

Фахівці з аграрних питань потрібні будь-якій територіальній громаді Львівщини. Від цього залежить не тільки розвиток аграрного бізнесу регіону, а існування львівського села в цілому, наголошують у департаменті агропромислового розвитку ОДА Львівської області.

«Львівщина є рекордсменом за кількістю сільського населення в Україні, майже 40% мешканців нашого регіону – це люди, які живуть і ведуть господарство на селі.  Тобто, мова йде про колосальний потенціал створення ефективного проєвропейського формату аграрного бізнесу, основою якого є кооперація та сімейні ферми. Знайти та розвинути цей потенціал можливо саме шляхом  ефективної комунікації між нашим департаментом та органами місцевого самоврядування. Саме для цього громадам потрібно створювати  департаменти з аграрних питань», – каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА.

За даними департаменту, станом на 2021 рік в області працює  понад 40 кооперативів та понад 35 сімейних ферм, кількість таких форм сільськогосподарської діяльності почала активно зростати останні 2-3 роки. Позитивний тренд пов’язаний не тільки  зі змінами у  законодавстві, розвиток мікро та малого аграрного  бізнесу Львівщини активно стимулює обласна  програма фінансової підтримки, яку розробив департамент АПР ЛОДА.

«Основою нашої програми є підтримка малих сільгоспвиробників. Цього року  у бюджеті області передбачено 17 млн. грн на фінансування всіх головних напрямків – від ягідництва до молочного бізнесу. Також ми запланували у цьому році програму з поліпшення  громадських пасовищ. Від наявності пасовищ та їх якості  залежить розвиток тваринництва, зокрема, особистих селянських господарств Львівщини. Бюджет програми з поліпшення пасовищ на цей рік складає 3,3 млн. грн. Кошти надаватимуться  безпосередньо органам місцевого самоврядування у вигляді субвенції. Тож ми чекаємо на ініціативу громад щодо використання цих грошей», – наголосила Тетяна Гетьман.

Нагадуємо, 7 травня у Львові відбудеться черговий семінар-тренінг «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу» для представників ОТГ та аграріїв регіону.

Зареєструватись на захід можна за посиланням: