«Львівщина побила рекорд з вакцинації та темпи збавляти не потрібно», – Іван Собко

Сьогодні в межах засідання постійної комісії  з питань охорони здоров’я та материнства ЛОР заслухали інформацію щодо санітарно-епідеміологічної ситуації на території Львівщини, проведення вакцинації та вжиття заходів реагування у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис сьогодні 24 медичні заклади внесені у перелік ковідних, станом на ранок в стаціонарах перебуває 2858 хворих, відтак, ліжкова мережа заповнена на понад 58%.

«Заклади щоденно приймають від 270 до 350 пацієнтів. Рівень госпіталізації залишається надалі високим. Якщо гранично допустимою нормою є 60 госпіталізацій на 100 тисяч населення, то в нас є далеко за 70. Окрім цього, у понеділок та вівторок ми перевищили показники по заповненості ліжок з киснем»,- зазначив Орест Чемерис.

По цих показниках Львівщина ще у середу могла досягти рівня «червоної» зони, проте через нижчий добовий показник госпіталізації та внесення нових закладів до переліку ковідних та збільшення ліжкомісць у вже існуючих Львівщина наразі залишається у «помаранчевій зоні».

Як додав Орест Чемерис, особливістю сьогоднішньої хвилі пандемії, є сильна захворюваність на ковід серед вагітних жінок. Коли раніше це було до 15 захворілих вагітних, то сьогодні в лікарнях області є понад 30 вагітних жінок з пневмоніями. Всі вони невакциновані.

Разом з цим в області активно триває вакцинальна кампанія. Як наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко за минулу добу Львівщина побила власний рекорд по вакцинації ставши другою в Україні. Так, щеплення від ковіду за 20 жовтня отримали 21 704 мешканці області.

«Вакцина є, її достатньо. Працюють пункти щеплень, центри вакцинації і мобільні бригади. Двічі на тиждень МОЗ постачає вакцину відповідно до наших потреб. Сьогодні стаціонари працюють на виснаження, лікарі первинної медичної допомоги активно залучені до вакцинації. Україна побила «рекорд» зі смертності під початку пандемії. В такій ситуації не потрібно пояснювати важливість вакцинації, проте вкотре закликаємо кожного дотримуватись карантинних норм та вакцинуватись», – зазначив Іван Собко.