k2FtbBdWr1

Львівська область – серед лідерів за стартовою вартістю земельних аукціонів

Львівська область опинилась серед лідерів за стартовою вартістю виставлених ділянок сільськогосподарського призначення. Як повідомив очільник області Максим Козицький, станом на зараз на Львівщині оголосили 165 аукціонів з оренди та продажу земель сільськогосподарського призначення.   

«Загальна площа таких земельних ділянок становить 1 330 га, а дохід від вказаних аукціонів – 4,8 мільйона гривень.Стартова ціна за цими земельними лотами показує зростання втричі», – зазначив голова Львівської ОДА.

Традиційно в системі «Прозорро. Продажі» вже декілька місяців поспіль 73 % усіх аукціонів припадає на лоти з оренди та продажу саме сільськогосподарської землі. Загалом у системі на сьогодні оголосили трохи більше ніж 3000 таких аукціонів – вони охоплюють понад 21 тис. га.

Загальна вартість усіх лотів з оренди с/г землі становить понад 40 млн грн, її продажу – більш ніж 260 млн грн. Дохід від цих аукціонів уже перевищив 130 млн грн. Середнє зростання ціни на земельних торгах за землями с/г призначення по Україні – 390 %.

Читайте також: 25 лютого відбудуться електронні аукціони з продажу прав оренди землі низки громад

Нагадаємо, під забороною купівлі-продажу залишаються земельні ділянки с/г призначення державної та комунальної власності. Виняток –  землі селянського (фермерського) господарства державної та комунальної власності, які належать громадянам на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння.

Про те, як стати продавцем на «Прозорро.Продажі», дізнайтеся  тут, покупцем – тут.

До слова, з-поміж найкращих п’яти регіонів за стартовою вартістю виставлених ділянок сг призначення є також Київщина, Закарпаття, Одещина та Херсонщина.

Нагадаємо, нещодавно відбувся онлайн-тренінг для територіальних громад Львівщини на тему: «Виставлення вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення на земельні торги. Робота системи електронних аукціонів Прозорро. Продажі».

Учасники заходу отримали вичерпну інформацію про ключові законодавчі зміни щодо оренди комунальної землі сільськогосподарського призначення, кроків підготовки лоту, а саме: обмеження, особливості, формування стартової ціни тощо.

З матеріалами заходу: презентаціями та записом онлайн-тренінгу можна ознайомитись за посиланням.