k2FtbBdWr1

Львівська ОДА: «Ми й надалі будемо робити все, щоб шахтарі отримали зароблені гроші»

Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості. З гірниками спілкувався перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Як він пояснив заборгованість виникла з початку року і зростала з наростаючим підсумком. Основними її чинниками є збитки від реалізації продукції та несвоєчасні розрахунки за відвантажене вугілля. Відповідно погашення боргу відбувається завдяки розрахункам за продукцію та в межах Програми реструктуризації вугільної галузі.

Так на сьогодні собівартість вугілля, яка  є середньою по ДП «Львівугілля», становить приблизно 2900 грн за тонну. Натомість ціна реалізації – 1650 грн/тонну. Відтак на кожній тонні – більше тисячі гривень збитку. А це ті гроші, які недоотримують шахтарі.

Що ж стосується несвоєчасних розрахунків за відвантажене вугілля, то  найбільшим боржником перед ДП «Львіввугілля» є  ТзОВ «УКРВУГЛЕЗБАГАЧЕННЯ». Сьогодні їх борг перед шахтарями становить 92 млн грн.

Як розповів Андрій Годик його мають передати на ПАТ «Центренерго» і в межах погодженого графіку погасити заборгованість.  Планово – лютий 2022 року.

«Ми підтримуємо позицію ДП «Львівугілля», що вказані кошти мають надійти ще упродовж цього року. Прогнозовано – серпень-вересень»,-  зазначив перший заступник.

Та додав, що зі своєї сторони Кабінет Міністрів України та Міністерство енергетики вже наблизило кошти в межах Програми Реструктуризації вугільної галузі. Їх частково профінансували в липні,  ще частина надійде в серпні.

«Окрім цього, приблизно два тижні тому Кабінет Міністрів передбачив збільшення видатків в межах цієї Програми на 393 млн грн. Це фінансовий ресурс на всю Україну. Яка частка надійде на Львівщину невідомо, але ми орієнтуємось на показник 50-55 млн грн»,-  зазначив перший заступник.

Про проблематику заборгованості Львівська ОДА вкотре поінформує Міністерство енергетики та Кабінет міністрів України.

«І ми надалі будемо робити все, щоб зароблені кошти були виплачені шахтарям»,-  наголосив Андрій Годик.

Spread the love