k2FtbBdWr1

Львівська ОДА подала на розгляд Львівської облради проєкт обласного бюджету на 2022 рік

Обласна державна адміністрація підготувала та подала на розгляд обласної ради проект бюджету на 2022 рік та проекти обласних цільових програм на наступний рік. На 2022 рік з урахуванням стримано оптимістичного прогнозу росту надходжень обласний бюджет передбачається у розмірі 6,2 млрд грн.

В частині пріоритетних видатків для обласного бюджету на 2022 рік є підтримка установ обласного підпорядкування, видатки на розвиток соціально-культурної сфери та інфраструктури Львівщини, виконання державних і регіональних програм.

“Як би нам не хотілося спрямувати більшу частку видатків на розвиток, ми маємо зобов’язання перед бюджетною сферою. Тому соціальна складова бюджету залишається суттєвою. Обласна рада зобов’язана забезпечувати функціонування 187 підпорядкованих установ освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та мистецтва, фізичної культури та спорту. На виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ обласного підпорядкування передбачається понад 1,1 млрд грн, на комунальні послуги – 436 млн гривень. Стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів (за які обласний рівень безпосередньо відповідає) зростуть у 2,5 рази. Ми прогнозуємо збільшення видатків на енергоносії (30%). У зв’язку з цим в обласному бюджеті на 2022 рік передбачено 86 млн грн для покриття додаткових витрат через здорожчання енергоносіїв тим місцевим бюджетам, які не здатні за рахунок додатково наданих державою 4 відсотків ПДФО перекрити потребу на енергоносії», – зазначив очільник області Максим Козицький.

На 2022 рік планується фінансувати з обласного бюджету 29 обласних програм на загальну суму понад 1,519 млрд гривень. Зокрема, соціально важливі програми в галузі охорони здоров’я – 668 млн грн, соціального захисту населення – 94 млн грн, культури – 15 млн грн, фізичної культури – 47 млн грн, дорожнього господарства – 200 млн грн, екології – 50 млн грн, підтримку проектів регіонального та місцевого розвитку – 100 млн грн.

«Обласна державна адміністрація відкрита та готова до конструктивного обговорення напрямків використання коштів бюджету з депутатами обласної ради, головами громад, громадськістю та експертною спільнотою. Своєчасне затвердження бюджету дозволить уже з початку наступного року розпочати фінансування, з урахуванням нових розмірів заробітної плати, соціальних виплат, інших запланованих видатків, а також вчасно приступити до реалізації інфраструктурних проєктів», – додав Максим Козицький